Interov čas fudbala Milanu! Džeko ispisao istoriju u finalu Superkupa! (VIDEO)

0

Autor: G. F.

Crno-plavi pregazili gradskog rivala na spektaklu u Rijadu

Edin Džeko ušao u istoriju - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Finale Superkupa Italije koje je odigrano u Rijadu (Saudijska Arabija) između Intera i Milana bilo je pravi spektakl!

Posebno ako pitate plavo-crni deo Milana. Inter je ubedljivo slavio sa 3:0 (2:0), a meč će, osim po milionima koje su klubovi zaradili (Inter oko 4, Milan oko 3,5 miliona evra), ostati zabeležen i zbog sjajnog napadača Edina Džeka.

Iskusni as je postigao drugi gol za svoj tim, već u 20. minutu i tako postao najstariji strelac u istoriji Superkupa Italije. Prethodno je Federiko Dimarko doveo Inter u vođstvo u 10. minutu, da bi konačan rezultat postavio Lautaro Martinez na veoma atraktivan način.

Fenomenalno je prvak sveta sa Argentinom primio loptu u 77. minut, a onda sjajno, udarcem spoljnim delom stopala prevario golmana Milana.