0

Autor: P.K.

Izgleda da je ovo početak jedne jako lepe priče

Luis Suarez u dresu Gremija - Copyright Tanjug/AP Photo/Wesley Santos

Luis Suarez je imao debi iz snova na početku svoje brazilske avanture. Pistolero je "otvorio račun" het-trikom u prvom poluvremenu finala, a njegov Gremio je na kraju osvojio titulu Rekopa Gauča.

Prelazak u Gremio posle samo šest meseci u Nasionalu iz svog Urugvaja otišao u Brazil, ali je iznenađenje kratko trajalo jer je Suarez pokazao da je klasa večna u trijumfu nad Sao Luizom od 4:1 (3:1).

Suarezu su za het-trik trebala samo 34 minuta. On inače za nedelju dana puni 36 godina.

Navijači su bili oduševljeni, klub je prodao 30.000 ulaznica jer su svi hteli da vide Suareza.

On je postigao gol posle samo četiri minuta, da bi Sao Luiz izjednačio i tako učinio utakmicu zanimljivijom.

Ipak, Suarez je bio konstantna pretnja i bilo je samo pitanje vremena kada će Gremio ponovo povesti. To se i desilo u 30. minutu, da bi samo osam minuta kasnije Pistolero kompletirao het-trik i izazvao delirijum na stadionu.

U igri je proveo nešto više od sat vremena, imao je još šansi, ali ne i još golova, a na terenu je bila očigledna razlika u klasi u odnosu na sve na terenu, uključujući i njegove saigrače.