Triler je gotov! Mesijeva Argentina posle penala ide u polufinale! (FOTO/VIDEO)

21:55

0

Poslednji put igrali su pre osam godina na Mundijalu u Brazilu

Argentina slavi prolaz dalje - Copyright Tanjug/AP Photo/Francisco Seco

Fudbaleri Argentine su pobedili Holandiju posle penal serije i obezbedili plasman u polufinale Mundijala u Kataru. Za plasman u finale igraće u utorak protiv Hrvata koji su, takođe posle penal serije bili bolji od Brazila. Tako da je izostao duel dva latinoamerička velikana.

Posle 120 minuta bilo je 2:2, a onda su uspešniji bili Gaučosi. Gol za plasman među četiri najbolja dao je Lautaro Martinez.

Delovalo je da će Argentina znatno lakše doći do plasmana, s obzirom da je do 83. minuta vodila sa 2:0. Do tog rezultata su došli zahvaljujući Lionelu Mesiju, koji je u 35. minutu majstorski proigrao Nahuela Molinu, a zatim sa bele tačke u 73. minutu pogodio za 2:0.

Čovek za preokret je bio Vout Veghorst koji je ušao u 78. minutu, umesto Memfisa Depaja. Već u 83. minutu bilo je 2:1, a kada se činilo da će tako i ostati, došlo je do egala. Posle nepotrebnog prekršaja, Holanđani su se odlično snašli, a Veghorst je pogodio za 2:2.

Meč je ušao u produžetke, a u samoj završnici Argentinci su bili veoma blizu 3:2, ali gola nije bilo. Bilo je promašaja, ali i stativa.

Kada se ušlo u penal seriju, opet je početak pripao Gaučosima. Holanđani nisu realizovali uvodna dva, ali Argentinci jesu. Naredna tri pogodila je ekipa Luja Van Gala, ali im je na kraju ipak presudio Lautaro Martinez koji je pogodio pomenutu stativu.

Inače, meč u prvih 30-ak minuta bio je veoma dosadan, bez "poštenog" šuta na gol, ali se vremenom situacija menjala na bolje, pre svega za gledaoce. Kasnije su usledili i golovi. I mnogo više uzbuđenja. Sudija Lahoz je davao žute kartone rezervama i članovima stručnih štabova.

Za sutra su zakazani dueli Maroka i Portugala (16.00), odnosno Francuske i Engleske (20.00). Tada ćemo saznati i drugi par polufinala.

Penali

5. serija - De Jong zastaje, ali pogađa, za 3:3. Lautari Martinez pogađa za 4:3.

4. serija - Veghorst pogađa za 3:2. Enco Fernandez, ali promašuje ceo gol. Ostaje 3:2.

3. serija - Kopmajners pogađa i smanjuje na 2:1. Pogađa i Montijel, za 3:1.

2. serija - Berghaus ne pogađa. Martinez brani. Paredes izvodi i Argentina vodi sa 2:0.

1. serija - Van Dajk, Martinez brani. Mesi plasira po sredini. Vodi Argentina 1:0.

Kraj utakmice, slede penali.

2. produžetak

120. minut - Mesi sa 15-ak metara, ali pored gola. Di Marija direktno iz kornera, ali brani.

Zatim i Fernandez pogađa stativu.

119. minut - Lautaro iz okreta, ali golman Holandije brani.

116. minut - Veghorts umalo da postigne autogol. Pecela glavom, ali preko prečke.

115. minut - Lautaro sa nekoliko metara, ali je izblokiran.

113. minut - Posle gužve u kaznenom, Holanđani prave faul u napadu. Gakpo izlazi, a ulazi Lang.

112. minut - Di Marija umesto Lisandra Martineza. Pecela dobija žuti zbog starta nad Gakpom.

109. minut - Montijel već dobija žuti karton. Mesi ulazi u kazneni prostor, šutira, ali pored gola.

105. minut - Montijel umesto strelca vodećeg gola Moline.

1. produžetak

104. minut - Mesi izvodi slobodan udarac sa 25 metara, lopta ide na peterac, ali Otamendi zamalo kasni.

102. minut - Mesi centrira, ali lopta završava u gol-autu.

99. minut - Argentinci se brane posle slobodnog udarca Holandije.

94. minut -  Mesi pokušava makazicama, ali nisu mu dozvolili čuvari da zahvati loptu.

93. minut - Otamendi je dobio žuti zbog protesta.

Produžeci i definitivno!

90. minut+10 - Holanđani imaju slobodan udarac sa 18 metara. Mesi zbog protesta dobija žuti.

I GOL! Za 2:2. Čekaju nas produžeci!

Veghorst se sjajno snašao. Okrenuo se, otarasio Martineza i pogodio.

Ako je Mesi do sada bio heroj Argentine, Veghorst je Holandije.

90. minut+7 - De Jong veoma loše centrira.

90. minut+2 - Berghaus pogađa samo živi zid.

90. minut+1 - Otamendi pravi prekršaj na 18 metara.

Nadoknada će biti čak 10 minuta.

90. minut - Loš centaršut Holanđana. Lopta za golmana Martineza.

89. minut - Nesportski potez Paredesa. Prvo start, a onda i napucavanje lopte ka klupi Holanđana. Velika gužva, ali samo na kratko. Uleteli su svi igrači sa klupe.

88. minut - Berghaus dobio žuti karton zbog starta nad Mesijem.

85. minut - Holanđani pogađaju spoljni deo mreže Argentine.

83. minut - GOL! Veghorst smanjuje na 2:1.

82. minut - Martinez umesto Alvareza.

78. minut - Taljafiko i Pecelo umesto Akunje i Romera.

Izmene i u Holandiji. Veghorst umesto Depaja.

75. minut - Akunja je dobio žuti karton. Kao i Depaj.

73. minut - GOL! Mesi je siguran, a Nopert nemoćan. Vodi Argentina sa 2:0.

Ovo je Mesijev deseti gol na Mundijalima, izjednačio se sa Batistutom.

71. minut - Akunja je oboren u kaznenom. Penal za Argentinu.

66. minut - Izlazi De Pol, a ulazi Paredes.

62. minut - Mesi je pored lopte. Šutira, ali zamalo neprecizan. Preko gola.

61. minut - Mesi oboren na 18 metara od gola Holandije.

54. minut - Mesi na sredini terena namerno igra rukom, ali ne dobija žuti karton. Izgleda da ga je sačuvalo to što je Leo Mesi.

Istovremeno sudija Lahoz je objašnjavao van Dajku zašto nije pokazao karton.

49. minut - Gakpo centrira sa strane, ali Martinez lako hvata.

47. minut - Korner za Argentinu. Posle izvođenja Mesija, Alvarez je pokušavao nešto po desnij strani, ali bez uspeha. Na kraju je lopta završila u gol-autu.

Selektor Holandije Luj Van Gal napravio dve izmene. Umesto Bergvajna i De Rona ušli su Berghuis i Kopmeiners.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+2 - I neko sa klupe Holandije dobija žuti. To je Veghorst.

45. minut+1 - Ake pada u kaznenom Holandije, ali penala nema!

45. minut - Romero zbog gluposti, odnosno bespotrebnog igranja rukom dobija žuti karton.

43. minut - Timber je dobio žuti karton zbog guranja sa Akunjom. Ali je i on kažnjen.

40. minut - Mesi je okrenuo Akea, sa 15 metara šutnuo, ali je Nopert lako uhvatio.

35. minut - GOL! Strelac je Nahuel Molina, posle odlične asistencije Mesija.

Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Fudbaler PSŽ-a je našao "rupu" u odbrani Holandije, dodao saigraču iz odbrane, a defanzivac Atletiko Madrida je gurnuo loptu pored Noperta.

AP Photo/Ariel Schalit

Pogledajte i gol.

33. minut - Mekalister do De Pola, sa 17 metara šutira, ali lako hvata Nopert.

31. minut - Neko sa klupe Argentine dobija žuti karton zbog prigovora. To je pomoćnik selektora Skalonija, nekadašnji reprezentativac Samjuel.

24. minut - Bergvajn sa ivice kaznenog, ali daleko pored gola.

22. minut - Mesi se nameštao, sa 18 metara šutirao, ali veoma neprecizno.

13. minut - De Pol centrira sa desne strane, ali golman Nopert lako hvata.

11. minut - U ovim trenucima Argentina opasnija, ali šuta u okvir gola i dalje nema.

8. minut - Zamalo da Alvarez dođe do lopte u kaznenom prostoru Holandije, ali je zamalo bio "kratak".

4. minut - Sudar na sredini terena. Na kratko prekid. Meč je nastavljen.

Počinje meč.

Poznati su i starteri:

Holandija: Nopert, Timber, Van Dajk, Ake, Damfris, De Ron, De Jong, Blind, Bergvajn, Gakpo, Depaj.

Argentina: E. Martinez, Molina, Romero, Otamendi, L. Martinez, Akunja, De Pol, E. Fernandez, Mekalister, Mesi, Alvarez.

Podsetimo, Argentinci su se plasirali u četvrtfinale Mundijala posle pobede nad Australijom od 2:1, dok je reprezentacija Holandije bila bolja od selekcije SAD rezultatom 3:1.

Igraće se na stadionu u Lusailu, a za glavnog sudiju određen je Španac Mateu Lahoz.