Katastrofa za kraj! Zvezda se bolno, baš bolno oprostila od Evrope! Francusko "prokletstvo" i dalje živi! (VIDEO, FOTO)

03.11.2022

19:34

1

Monako slavio sa 4:1, uz het trik Folanda i ostavio prvaka Srbije na poslednjem mestu

Monako - Crvena zvezda - Copyright Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Kao da je pljusak uoči utakmice najavio potop Crvene zvezde u poslednjoj utakmici grupne faze Lige Evrope. Prvak Srbije je u Monte Karlu izgubio od Monaka sa 4:1 i takmičenje završio na poslednjem mestu. To ujedno znači i oproštaj od Evrope u ovoj sezoni, jer nije izboreno ni treće mesto koje je garantovalo "utehu" u Ligi konferencija.

Uz to, Zvezdino "prokletstvo“ se nastavilo, pošto ponovo nije uspela da pobedi francuski tim, u Francuskoj. Treba reći i da je srpska ekipa bila znatno bolja u drugom poluvremenu, ali ranije stečenu prednost domaćina od 3:0 bilo je teško, odnosno nemoguće stići.

Gol sa bele tačke Gelora Kange samo je dao tračak nade, ali to nije bilo dovoljno. Poništen je i gol Aleksandru Pešiću, ali opravdano, zbog ofsajda. Imala je tada Zvezda više prilika i bolje je igrala, ali kao što je rečeno, Monako je rešio meč u prvih 50 minuta, a posebno u prvom poluvremenu, kada je sve bilo na njegovoj strani. Od statistike, do rezultata.

Pobedu je na kraju potvrdio Kevin Foland, svojim trećim golom.

Tako da je na kraju poredak u grupi sledeći. Frerencvaroš je prvi sa deset bodova i ide direktno u osminu finala, Monako je drugi (takođe sa deset) i nastaviće u 1/16 finala. U Ligu konferencija će Trabzon sa devet, dok je Zvezda ostala na šest.

Ekipi Miloša Milojevića sada ostaje da se bori za odbranu duple krune u Srbiji, a prevashodno za titulu jer kruna nosi direktan plasman u Ligu šampiona. Već u nedelju, na "Rajku Mitiću" gostovaće lučanska Mladost.

Krenimo redom...

Počeo je srpski šampion najofanzivnije moguće, u postavi: Borjan, Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Mitrović, Pešić. Milojević je tako potvrdio reči sa konferencije i najave meča, da Katai i Ivanić mogu zajedno.

I krenula je Zvezda ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka, ali to je trajalo samo nekoliko minuta. Kiks Milana Borjana, u 5. minutu presekao je goste, a dao krila domaćinu. Prilično brzo je bilo i 2:0 jer je igrač utakmice dao svoj drugi gol.

Na početku drugog poluvremena ušao je Slavoljub Srnić umesto Mitrovića, ali je Zvezdin kraj nagovešten u 50. minutu, kada je Aleksandru Golovinu pripisan gol. Mada je loptu u mrežu ubacio Milan Rodić. Posle grešaka koje su "kumovale" golovima, sama je sebi Zvezda dala gol.

Međutim, u narednim minutima, vratila se nada. Prvo je Ivanić iznudio penal, a Gelor Kanga ponovo bio siguran sa bele tačke. To se desilo u 54. minutu, a 15 minuta kasnije Pešiću je zbog ofsajda poništen gol. Potpuno opravdano, ali da je tada bilo 3:2, sigurno bi bilo drugačije.

Šansu dobili još i Kangva, Ben, Mustafa i Azarov, ali to nije donelo rezultat. Blizu je bio postizanja gola Ivanić u 81. minutu, ali je zamalo bio neprecizan. I onda u 87. minutu, Gobeljić je zaustavljen na putu ka golu Monaka, a na drugoj strani Foland nije pogrešio.

I tako je stavio tačku na Zvezdinu evropsku priču. Doduše, i srpski tim je bio u nezavidnoj situaciji jer je na najtežem i poslednjem gostovanju morao da pobedi.

A to se nije desilo.

Dešavanja iz Monte Karla mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ!

89. minut - Foland izlazi, a ulazi Ben Segir.

87. minut - Gol! Het-trik Folanda! Sada je 4:1 za Monako i kraj za Zvezdu.

86. minut - Jakobs zaustavlja Gobeljića.

85. minut - Azarov umesto Rodića. Jakobs umesto Golovina. Matazo umesto Kamare.

81. minut - Ivanić sa ivice kaznenog gađa suprotni ugao, ali zamalo neprecizan.

24sedam

78. minut - Embolo jedan na jedan sa Borjanom, ali veoma loša završnica.

75. minut - Vanderson umesto Dijate, a Embolo (strelac u Beogradu) umesto Ben Jedera.

74. minut - Snažno, Kamara, ali lopta pored stative. Borjan je samo ispratio pogledom.

71. minut - Ulaze Ben i Mustafa. Izlaze Kanga i Bukari.

68. minut - Pešiću poništen gol zbog ofsajda. Konsultovan je VAR.

66. minut - Loša lopta Kangve, a kiša pojačava.

64. minut - I Kanga dobija karton.

62. minut - Žuti karton i za Srnića.

60. minut - Katai izlazi, ulazi Kangva.

56. minut - Kanga izblokiran. Mogla je Zvezda ekspresno da se vrati, ali ostaje 3:1.

54. minut - GOL! Kanga! Gabonac siguran, uz stativu.

53. minut - Penal za Zvezdu. Badijašil dobija žuti karton zbog starta nad Ivanićem. Kanga izvodi.

50. minut - Gol! Sada je 3:0 za Monako! Strelac zvanično Golovin, mada je loptu u mrežu ubacio Rodić.

Pre toga Katai gubi loptu na sredini. Golovin je pokušao da uposli saigrače, a natrčao je Milan Rodić i zakucao loptu pod prečku.

49. minut - Bukari ne uspeva da zahvati loptu u kaznenom prostoru.

U poluvremenu, Milojević je umesto Mitrovića uveo Srnića. U Monaku nema promena.

Prvo poluvreme je bila potpuno u znaku domaćina, koji ne samo da ima ubedljivu prednost od 2:0, već je bolji i po statističkim parametrima. Posed je 52 prema 48, pokušaji 11 prema dva. šutevi u okvir gola, korneri 5:2...

U ovom trenutku Zvezdine šanse da nastavi takmičenje u Evropi, u domenu je fantastike. Kako zbog igre, tako i zbog rezultata u Monte Karlu i Trabzonu.

Kraj poluvremena.

Nadoknada od jednog minuta.

45. minut - Borjan na vreme istrčava ispred Disasija.

43. minut - Bukarijev pas ka desnom boku loš i neprecizan.

38. minut - I Katai dobija karton, i on zbog povlačenja sa dve ruke.

37. minut - Dijata do Golovina, ali sa ivice kaznenog prebacuje gol.

35. minut - Gobeljić sa dve ruke zaustavlja Golovina.

27. minut - Gol! Sada je 2:0 za domaćina. Ponovo Foland. Zvezda baš u problemima. Situacija sada deluje baš, baš loše. I rezultatski, ali i po igri.

Dijata odlaže do nemačkog napadača. Borjan ponovo vadi loptu iz mreže.

23. minut - Rodić dobija žuti zbog povlačenja sa leđa.

22. minut - Šutira Mitrović sa distance, ali je fudbaler Monaka blokirao udarac,na kraju korner.

Trabzon vodi protiv Ferencvaroša. Strelac je Bakasetas koji je bio strelac i u Beogradu. Ovakav razvoj događaja, dodatno komplikuje Zvezdinu situaciju.

Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

17. minut - Disasi, ali samo korner. Ponovo Disasi, ali brani Borjan.

15. minut - Ben Jeder pogađa, ali je gol poništen zbog ofsajda.

14. minut - Bukari sa leve strane centrira, ali lopta je napustila teren. Lopta za Monako.

13. minut - Sada Ben Jeder sa ivice kaznenog, ali Borjan opet na mestu.

12. minut - Foland sa ivice kaznenog, ali preko gola.

9. minut - Dijata šutira sa 15-ak metara, ali Borjan brani. Lopta je u kormeru. Foland glavom, ali Borjan interveniše na gol liniji.

7. minut - Kanga sa distance, ali Nibel hvata.

5. minut - Gol! Vodi Monako sa 1:0!

Borjan u prazno, do lopte stiže Kevin Foland. Gol je prazan, rutinski posao.

4. minut - Ne prolazi pas Bukarija u kazneni Monaka. Mitrović prolazi po levoj strani, ali ne uspeva da proigra nekog od saigrača.

1. minut - Rodić pravi faul na 35 metara od gola Borjana, holandski sudija ga opominje. Sledeći start će verovatno biti žuti karton.

Počinje meč. Zvezda će imati podršku od oko 2.000 navijača.

Uskoro se očekuje početak. Kiša i dalje pada.

Pogledajte i fotografije iz svlačionice Zvezde koja će večeras igrati u plavoj opremi.

Izgleda da će se ipak igrati.

Starteri Monaka su: Nibel, Disasi, Maripan, Badijašil, Dijata, Fofana, Kamara, Golovin, Enrike, Foland, Ben Jeder.

Poznata je i startna postava Zvezde: Borjan, Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai, Mitrović, Pešić.

Kao što se vidi, Milojević je izveo najjači mogući sastav, na poziciji zadnjeg veznog biće samo Gelor Kanga, a ispred njega i Mirko Ivanić i Aleksandar Katai, kao i Osman Bukari i Stefan Mitrović.

U samom špicu biće Aleksandar Pešić.

Na klupi su: Vasiljević, Pankov, Mijatović, Azarov, Mustafa, Kangva, Ben, Sanogo, Stanković, Leković, Srnić i Kulibali.