Real se razgoropadio, strašna osveta Lajpciga - 10 golova u 2 utakmice i nikakva neizvesnost!

02.11.2022

19:29

0

Šahtjor se uzalud nadao, Madriđani pokazali zašto su evropski prvaci

Marko Asensio - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Prvak Evrope Real Madrid je i pre ovog kola obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona, ali mu je trebala pobeda nad otpisanim Seltikom za sigurno prvo mesto, dok su Šahtjor i RB Lajpcig igrali direktno za prolaz.

Nismo videli nikakvu borbu, gledali smo dva moćna izdanja, 10 golova i ubedljive trijumfe Reala i Lajpciga!

Real je pobedio 5:1, dok je Lajpcig slavio 4:0, čime se revanširao ukrajinskom timu za septembarski poraz od 1:4 kod kuće.

Real je tako obezbedio prvo mesto sa bodom više od Lajpciga, dok će Šahtjor u Ligu Evrope.

Šahtjoru je večeras trebala samo pobeda, jer bi njom stigao Lajpcig na tabeli po bodovima, a onda bi ga preskočio zbog boljeg skora u međusobnim susretima. Ipak, ekipa koja je domaćin u Varšavi nije bila ni blizu nerešenog, na stranu bilo kakva pobeda…

Tanjug/AP Photo/Michal Dyjuk

Već posle 10 minuta bilo je 0:1, kada je Kristofer Nkunku natrčao na odbitak posle udarca Tima Vernera. Tako je ostalo do poluvremena, a onda je već na početku drugog poluvremena Andre Silva povisio na 2:0, da bi već u 62. minutu Soboslai doneo nedostižnu prednost gostima.

Konačan rezultat postavio je Dani Olmo u 68. minutu, samo minut pošto je ušao u igru.

Real je odmah na početku meča stavio do znanja Seltiku kakav je odnos snaga i ko je gazda u Madridu i Evropi.

Luka Modrić je u šestom minutu iz penala doveo domaćine u vođstvo, a onda je Rodrigo 15 minuta kasnije iskoristio novi jedanaesterac za 2:0…

Ali, i Seltik je imao penal u prvom poluvremenu, samo što je na golu Reala Tibo Kurtoa, koji je odbranio udarac Josija Juranovića.

Anćelotijeva ekipa nije spuštala nogu s gasa, pa je Marko Asensio u 51. minutu povisio na 3:0, da bi Vinisijus 10 minuta kasnije povisio na 4:0.

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Ni tu se Merengesi nisu zaustavljali, a sjajno veče Reala krunisao je Federiko Valverde u 71. minutu meča.

Počasni gol za goste dao je Žota u 84. minutu iz slobdnog udarca.