Zvezdini omladinci pali u napetoj igri živaca: Meč ima svoje heroje i tragičare, ali ništa od plej-ofa Lige šampiona!

0

Verovali su svi u crveno-belom, ali na kraju su penali odlučili

Omladinci Zvezde posle poraza od AZ-a - Copyright FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde bili su blizu uspeha, ali nisu uspeli da se plasiraju u drugu rundu Lige šampiona za mlade.

Meč protiv AZ Alkmara u Beogradu završen je 1:1, a holandski tim je posle penala prošao dalje – 3:4.

Izabranici Zorana Rendulića imali su sjajnih 2:2 iz meča u Alkmaru, tako da je nada da mogu do plej-ofa bila živa pred meč na Krovu.

U prvom poluvremenu se nije ništa preterano bitno dešavalo, ali je AZ poveo u 77. minutu golom Ernesta Pokua. Gosti su mogli da potvrde trijumf sedam minuta kasnije, ali je Jovan Miladinović odbranio penal Merdinku!

Zvezda se vratila dva minuta posle toga golom Stefana Nikolića. Crveno-beli su posle potom dobili i igrača više, pošto je Nik Tvisk dobio drugi žuti karton.

Usledili su penali, koji su sjajno krenuli, pošto je Vuter Ges pogodio prečku, ali je nažalost sa druge strane Ovusu Oduro odbranio udarac Nemanje Vidojevića.

Potom je usledila igra nerava. Pogađali su redom Kersens, Ivić, De Jong, Stanković, Bukers i Radujko. U petoj seriji, Merdink se iskupio za promašaj, ali je onda Jovan Mijatović šutnuo preko gola za veliko slavlje AZ Alkmara.

Zvezdin biser je tako imao vrlo sadržajnih nedelju dana. Ovaj 17-godišnjak je prošle nedelje debitovao u Evropi, u pobedi protiv Trabzona, a sada je osetio i kako je to biti tragičar. Velika i važna iskustva za mladog napadača.