Pešić nastavio ubitačnu seriju, Kulibali konačno pogodio! Zvezdina dobra uvertira za meč nad mečevima! (FOTO, VIDEO)

17:49

0

Asistenciju je upisao 17-godišnji Jovan Mijatović, koji je bio i starter

Aleksandar Pešić - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kolubaru u utakmici 17. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:0. Golove su dali Aleksandar Pešića i Kalife Kulibalija. Tako je prvak Srbije nastavio sa trijumfima nad Lazarevčanima (ukupni skor 4-0), kao i sa pobedama u nacionalnom šampionatu. Takođe, u dobrom raspoloženju ulazi u odlučujući meč Lige Evrope, u četvrtak, sa Monakom koji je danas takođe slavio.

Trenera crveno-belih Miloša Milojevića može da raduje i odlična partija 17-godišnjeg Jovana Mijatovića koji je danas bio starter. Imao je i nekoliko odličnih pasova, a jedan je i realizovao Pešić, u 45. minutu. Takođe, popularni Šilja je vezao još jednu utakmicu u kojoj je dao gol. Bio je strelac protiv Vojvodine, Radničkog, Trabzona dao je i gol Kolubari.

Isto tako, jedan od najvažnijih detalja je i da se Kulibali konačno upisao u strelce. Ušao je u drugom poluvremenu umesto Pešića i već u 49. minutu bio strelac. Videćemo kako će dalje nastaviti sezonu visoki napadač koji je do sada pružao loše partije.

Crveno-beli su u meč ušli kao apsolutni favorit, pa je Miloš Milojević imao prostora da malo kombinuje sa timom. Od početka je dao šansu pomenutom Mijatoviću, kao i El Fardu Benu, a Aleksandra Kataija ostavio na klupi. Gelor Kanga nije ni doputovao u Lazarevac, pošto ga je šef poštedeo puta.

U prvom poluvremenu Zvezda je potpuno dominirala, imala nekoliko pokušaja ka golu Dejana Stanivukovića, ali je bunker probijen tek u 45. minutu. Do tada su pretili El Fardu Ben, Pešić, a situaciju "jedan na jedan" nije rešio Mirko Ivanić. I tada je loptu dodao Mijatović.

A onda gol u najbolje moguće vreme, na samom isteku poluvremena. Uspešan je bio Pešić sa nekoliko metara i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0:1.

U nastavku Milojević je šansu dao Kulibaliju, Lekoviću i Azarovu, a odmorio Pešića, Erakovića (koji je povredio prst) i Rodića. Samo četiri minuta kasnije "svanulo" je Kulibaliju i tada je već bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Bilo je prilika na obe strane, a Veroljub Dukanac i Milojević su šansu dali mlađim igračima. Tako je za Zvezdu u takmičarskom meču debitovao 20-godišnji Vuk Bogdanović, u Kolubari šansu dobio 16-godišnji Vukašin Radosavljević.

Dešavanja sa stadiona Kolubare mogli ste da pratite UŽIVO na našem portalu.

Kraj!

Igraće se dva minuta još.

90. minut - Žuti za Mijailovića!

89. minut - Vulin umesto Kadrića, a Radosavljević Milojevića.

87. minut - Glavom pokušava Kočović ali pored stative gola Borjana.

84. minut - Vukušić trči ka golu Borjana, Kangva uklizava u poslednjem trenutku. Nema promene rezultata.

83. minut - Bogdanović menja Gobeljića. Mladi defanzivni fudbaler debituje u takmičarskoj utakmici za Zvezdu.

82. minut - Stanivuković istrčava na ivicu kaznenog prostora ispred Kulibalija. Ispostavilo se da je napadač gostiju ipak bio u ofsajdu.

80. minut - Kangva sa 30-ak metara. Neprecizan Zvezdin vezista.

78. minut - Kulibali glavom sa gol linije izbacuje loptu. Mada je iza njega spreman bio i Borjan.

76. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Vukušić je upisan.

71. minut - Andrić umesto kapitena Kolubare Jankovića.

Tokom većeg dela utakmice, Delije skandiraju protiv Nenada Bjekovića koji bi kao jedini kandidat sutra trebalo da bude izabran za predsednika Fudbalskog saveza Srbije.

70. minut - Kangva oboren na 20 metara od gola Kolubare. Kod lopte su Ben i Kangva. Kangva šutira, ali Stanivuković boksuje.

65. minut - Vukušić iz velike daljine. Hvata volej nakon odbijene lopte iz kaznenog prostora Zvezde, ali neprecizno.

62. minut - U Kolubari Vukušić i Đuričković na terenu. Izašli Sadiković i Đokić. U Zvezdi Mustafa umesto Ivanića.

61. minut - Neprecizan je Gobeljić iz velike daljine.

54. minut - Đokić nije uspeo da lobuje istrčalog Borjana.

49. minut - GOL! Kulibali! Uz dosta sreće visoko napadač postiže prvenac u crveno-belom dresu. Sada je 2:0 za prvaka Srbije.

Veliki posao pre toga odradio Ben.

46. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Van terena su Eraković, Pešić i Rodić, a na terenu Leković, Kulibali i Azarov.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+1 - GOL! Pešić za 1:0. Asistent je 17-godišnji Mijatović. Iskusni napadač je nastavio golgetersku seriju. Posle dva gola Radničkom, dao je i protiv Trabzona. A pre toga i Vojvodini.

FK Crvena zvezda

Mladi napadač doturio loptu do iskusnijeg kolege koji je sa nekoliko metara savladao Stanivulovića. Usledila je kraća VAR provera, ali je na kraju sudija Živković pokazao na centar.

43. minut - Lončar sa 20-ak metara, ali visoko, visoko preko gola Borjana.

41. minut - Ivanić iznudio korner sa leve strane. Gužva u petercu, Stanivuković se okliznuo, na kraju lopta dolazi do Erakovića koji sa desetak metara šutira pored gola.

40. minut - Kontra Kolubare, ali Rodić stiže Kadrića i oduzima mu loptu na 30-ak metara od gola.

37. minut - Mijatović sa 20-ak metara, ali opet preko gola Stanivukovića.

30. minut - Ivanić posle dodavanja Mijatovića, sa nekoliko metara iskosa pored gola. Ovo je do sada bila najbolja šansa.

29. minut - Mijatović ka Pešiću, ali iskusniji od dva napadača ne uspeva da primiri loptu.

28. minut - Kadrić ulazi u kazneni po strani, ali Borjan zatvara ugao i korner. U nastavku akcije nema opasnosti za goste. Borjan boksuje.

27. minut - Borjan je istrčao, ali Ilić nije uspeo da se namesti, odnosno da pokuša da šutne na prazan gol.

25. minut - Pešić igra rukom na ivici kaznenog protivnika. Lopta za Kolubaru.

21. minut - Sa 25 metara pokušava Nemanja, sin nekadašnjeg trenera Zvezde Vladana Milojevića. Neprecizan je, lopta odlazi pored gola.

19. minut - Pešić odlaže za Bena na ivici kaznenog. Ofanzivac sa Komora iz prve, ali preko gola.

18. minut - Kangva centrira, ali lopta ne stiže do Rodića.

16. minut - Vraća se Zvezdin štoper sa zavijenom rukom.

14. minut - Erakoviću se ukazuje pomoć zbog problema sa prstom leve ruke.

8. minut - Slobodan udarac za Kolubaru. Faul Erakovića, ali daleko od gola Borjana. Rodić otklanja opasnost. U nastavku akcije grešku Mijailovića ispravlja Ivanić.

6. minut - Dobar prijem u kaznenom, Pešić zahvata loptu, ali poluvolej nije precizan. Gađao je gornji ugao. Malo pored stative.

5. minut - Početni pritisak Zvezde. MIjailović sa 18 metara, ali brani golman Stanivuković.

4. minut - Kangva šutitra sa ivice kaznenog, ali je izblokiran.

Počelo je!

Uoči početka meča, Aleksandar Pešić dobija nagradu za najboljeg igrača kola. Podsetimo, u Nišu je dao dva gola.

Novčana nagrada od 50.000 dinara biće prosleđena Marku Stankoviću iz Niša.

Glavni sudije biće Aleksandar Živković, pomagaće Uroš Stojković i Bojan Banović, a poznati su i starteri.

Veroljub Dukanac je izabrao ove startere za Kolubaru: Stanivuković, Janković, Bakić, Azemović, Kočović, Milojević, Sadiković, Lončar, Ilić, Kadrić i Đokić.

Zvezdinih startnih 11 izgleda ovako: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kangva, Mijailović, Ivanić, Ben, Mijatović i Pešić.

Kao što se vidi, šansu je od početka dobio mladi Mijatović, dok je na klupi Kulibali. Ostaje da se vidi da li će visoki napadač dobiti priliku u slučaju povoljnog rezultata. Među starterima nije Katai, a Kanga nije ni u protokolu.

Kada je reč o rezervama, za Kolubaru su to: Gudžulić, Popović, Andrić, Cvetojević, Petronijević, Radosavljević, Radovanović, Tumbas, Vukušić, Vulin i Đuričković.

Na klupi Zvezde su: Vasiljević, Azarov, Bogdanović, Bukari, Katai, Kulibali, Krstičić, Leković, Milunović, Mitrović i Mustafa.