To nije čudo, to je Petrićev Partizan! Crno-beli preslišali Keln u Beogradu! (VIDEO)

0

Srpski tim drugi put u sedam dana savladao rivala iz Bundeslige

0MMM359001 - Copyright MN Press

To nije čudo, to je Petrićev Partizan! Nema drugog objašnjenja! Nije ni potrebno.

Fudbaleri Partizana pobedili su nemački Keln drui put u sedam dana! Posle 1:0 u Nemačkoj, na stadionu u Beogradu rezultat je dupliran - 2:0! Strelci Dijabate u 15. i Rikardo Gomeš u 52. minutu susreta.

Praznik u Humskoj, i to se mora naglasiti, umalo su pokvarili navijači. Dva puta se dim spuštao na teren, drugi put je sudija čak i povukao igrače sa terena, te zapretio da će pri sledećem incidentu odsvirati kraj! Shvatili su to Grobari i do kraja se čula samo pesma i ovacije sa tribina.

I baš to zaslužili su fudbaleri svojim zalaganjem, svojim majstorijama, svojom mudrošću, zrelošću... Nije mala stvar pobediti Keln. I to dva puta!

Ovim trijumfom Partizan je napravio veliki, ogroman korak ka plasmanu u narednu fazu takmičenja u Ligi konferencija, a sada već ni prvo mesto u grupi ne izgleda toliko nezamislivo. Podsetimo, do dolaska Gordana Petrića na klupu, koji je večeras i doslovce doktorirao na znanju fudbalske igre, crno-beli nisu delovali kao tim koji ima bilo šta da traži u Evropi.

Posle četiri kola, saldo od dva remija i dve pobede je fenomenalan. Blizu je evropsko proleće. Sasvim blizu i sasvim zasluženo!

90(+5) - Kraj utakmice! Velika pobeda Partizana! Proleće u Evropi sada je veoma realno!

89. minut - Idržali su crno-beli nalet rivala. Pitanje je hoće li biti novog.

85. minut - Keln pritiska svim silama, jako se brane crno-beli!

83. minut - Bilo je opasno, ali su crno-beli uspeli da se odbrane. Pada igra Partizana.

83. minut - Povređen je Fejsa, prošla su bar dva minuta zbog ukazivanja pomoći.

77. minut - Dobar napad Kelna, Huseinbašić sam šutira visoko preko gola!

76. minuta - Andrija Pavlović ulazi u igru umesto strelca drugog gola Rikarda Gomeša. Navijači ga prate ovacijama.

75. minut - Fejsa sporo reaguje, pa pravi i faul za žuti karton!

73. minut - Pedersen je van igre, Huseinbašić na terenu. Keln mora na sve ili ništa.

69. minut - Kvinsi Menig napušta igru, na terenu je Patrik Andrade!

68. minut - Maina je bežao Markoviću, štoper Partizana dobija žuti karton zbog faula.

66. minut - Maina umesto Adamjana.

65. minut - Centarut Dijabatea, na trenutak je izgledalo da je lopta pogodila igrača Kelna u ruku, ali nije!

61. minut - Fejsa ulazi umesto Belića. Dobio je Kristijan žuti karton, a muči ga i povreda ramena.

53. minut - Žuti karton za Hektora. Hteo je da iznudi penal, pa je kažnjen zbog glume.

52. minut - GOOOOOL! 2:0 za Partizan! Majstorija i lažnjak Uroševića, pa sjajan centaršut. Riakrdo najviši u skoku šalje loptu u mrežu!

51. minut - Rikardo odlično prolazi po strani, korner za crno-bele.

49. minut - Ponovo Menig u šansu! Nije šutirao kako je želeo, lopta je u rukama golmana gostiju!

48. minut - Hibers dobija žuti karton, udario je rukom po licu Rikarda.

47. minut - Šansa za Keln. Tiges spušta loptu, Popović brani šut sa pet metara!

- Počelo je drugo poluvreme! Jedna promena u Kelnu, umesto Dijca na terenu je Tiges. Špic za špica.

- Utakmici u Humskoj prisustvuje 15.269 navijača.

45(+11) - Završeno je prvo poluvreme! Partizan vodio 1:0 golom Dijabatea iz 15. minuta!

45(+9) - Prečka! Menig i Partizan bez sreće. Prošao je, šutirao, a lopta zakačila defanzivca Kelna i završila na prečki!

45(+8) - Slobodan udarac za Partizan! Bilo je gužve, ali ne i prave prilike.

45(+7) - Jurnuli su gosti u napad, ali bez opasnosti po crno-bele.

45(+3) - Sudija ne svria čist faul nad Nathom, a onda daje Dijabateu žuti karton zbog neopreznog starta- Deluje daje Izraelac u plavom pogrešio! Natho šepajući napušta teren.

45(+1). minut - Igraće se još 10 minuta u prvom poluvremenu!

45. minut - Sat kaže da vreme ističe, ali će zbgo dva prekida nadoknada biti poduga.

41. minut - Sjajni Dijabate centrira, ali Soldo čisti ispred Rikarda!

40. minut - Spiker na stadionu objavljuje da će sledeći prekid značiti i kraj utakmice!

37. minut - Meč je nastavljen. Kapiten Urošević pričao je sa navijačima. Nadamo se da više neće biti problema.

Posle pet minuta igrači se vraćaju na teren.

24sedam/Dejan Petković

31. minut - Sudija povukao igrače sa terena. Ponovo su problem napravili navijači. Ponovo je dim iznad terena!

30. minut - Nešto opasniji crno-beli, ali je završni pas dva puta bio zamalo netačan.

26. minut - Period mirnije igre oba tima.

- Posle tri imuta pauze, meč je nastavljen!

18. minut - Sudija zaustavlja igru zbog bakljade navijača Partizana. Gust dim je pred golom crno-belih i širi se po terenu. Potpuno nepotrebno!

15. minut - GOOOOL! Dijabate! Kardinalna greška defanzivca Kelna, as Partizana budan i nemilosrdan. Sjajan početak meča za crno-bele!

14. minut - Glavni utisak je da Nemci igraju agresivno, pa čak i prljavo.

9. minut - Velika gužva pred golom Partizana posle novog kornera gostiju. Čisti Rikardo!

6. minut - Kakva akcija, kakva šansa Partizana! Dijabate sjano prolazi, Menig šutira, brani Švabe! Šteta!

5. minut . Prvi udarac ka golu Partizana upućuje Skiri. Snažno, precizno, ali brani Popović!

3. minut - Prvi korner na utakmici izvešće gosti. Nije bilo opasnosti po crno-bele.

- Iznad tribina vatromet, a sa tribina se čuje tradicionalna poruka glavešinama kluba iz Humske - "Uprava napolje!"

- Meč je počeo! Partizane, igraj i pobedi!

- Fudbaleri su odradili zagrevanje, meč samo što nije počeo.

- Pogledajte atmosferu oko stadiona Partizana koju je snimio naš reporter sa lica mesta.

- Treneri su odredili ekipe za večerašnji meč. Nije da nema iznenađenja, posebno u odluci Petrića da pojača defanzivu i četvorici klasičnih odbrambenih igrača doda i "zid" od dva zadnja vezna.

- Duel sa Kelnom Partizanu može mnogo toga da donese, pa i gotovo obezbeđen plasman u narednu fazu takmičenja. Ne treba zaboraviti ko je Keln, kako igra u Bundesligi, ali se treba uzdati i u činjenicu da je taj isti Keln poražen na svom terenu. Niko se neće buniti da im se isto desi i u Beogradu.

PARTIZAN (4-2-1-3): Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Traore - Natho - Menig, Dijabate, Rikardo.

KELN (4-1-3-2): Švabe - Šmic, Pedersen, Hugars, Soldo - Martel, Kajnc, Hektor, Adamjan - Skiri, Dijc.

Pravdu deli izraelska sudijska ekipa, a predvodi ih Roj Rajnšrejber. On je na stadionu Partizana bio i pre 10 godina, tada kao četvrti sudija u trijumfu crno-belih nad Valetom od 4:1.

Partizan je posle prva tri kola na prvom mestu grupe D sa istim brojem bodova kao i Nica i jednim više od Kelna.