Zvezda posle grešaka pala u Budimpešti! Do kraja će biti pakleno teško! (FOTO, VIDEO)

20:56

0

Aleksandru Pešiću poništen gol na početku drugog poluvremena

FK Crvena zvezda09 - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Ferencvaroša u utakmici 4. kola Lige Evrope sa 2:1. Posle ubedljive pobede u Beogradu od 4:1, ekipa Miloša Milojevića nije upisala novi trijumf i sada ima tri boda, a domaćin čak devet. Iza Fradija su Trabzon i Monako sa po šest (večeras Trabzon - Monako 4:0), dok je prvak Srbije na poslednjem mestu.

Do kraja takmičenja u grupi ugostiće Trabzon, a zatim gostovati Monaku. Tako da će crveno-beli imati pakleno težak posao. Podsetimo, prva dva idu dalje, treći ispada u Ligu konferencija, a četvrti završava takmičenje u Evropi.

Poveo je večeras domaćin, u 24. minutu, pošto je Kristofer Zaharijasen iskoristio lošu reakciju defanzivaca. Između Aleksandra Dragovića i Milana Rodića je uspeo da dođe do odbijene lopte i sprovede je u mrežu. Samo nekoliko minuta kasnije, Seku Sanogo je napustio igru zbog povrede, pa je umesto njega ušao Kings Kangva. Tako da su crveno-beli u samo tri minuta dobili dva razloga za glavobolju.

Na početku drugog poluvremena, kratka radost. Aleksandar Pešić je pogodio mrežu protivnika, ali je gol posle VAR provere poništen zbog igranja rukom. Ipak, u 51. minutu Stefan Mitrović je iskoristio svoju brzinu i dao gol, kojim se Zvezda vratila u život. Mada je i taj gol proveravan.

Samo šest minuta kasnije, Sami Mmae je bio sam posle kornera i doneo prednost, ispostavilo se i pobedu. Takođe treba reći, da je Zvezda imala sreće u dve situacije, jednom je lopta udarila u stativu, a drugi put Tokmak Nguen nije stigao loptu.

Razlog poraza su osim pomenutih grešaka i neiskorišćene prilike crveno-belih koji će u nedelju gostovati Radničkom 1923. Pokušavali su Gelor Kanga, Mirko Ivanić, Pešić, a na kraju i mladi Jovan Mijatović koji je dobio šansu u završnici. Treba spomenuti i šansu u poslednjem minutu nadoknade, ali je tada šut Kangve iz "slobodnjaka" odbranio golman domaćina. I to je ujedno bio i kraj nadanja za Zvezdu.

Sada slede dueli sa Trabzonom u Beogradu, 27. oktobra i 3. novembra u Monte Karlu. Nemoguće nije, ali da je teško, teško je i to mnogo.

Dešavanja sa stadiona "Grupama arena" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj utakmice!

90. minut+5 - Faul nad Milunovićem na ivici kaznenog prostora. Kangva i Bukari kod lopte. Kangva, ali branii golman domaćina.

90. minut+1 - Nguen faulira Ivanića i dobija karton. Mijatović sa 20-ak metara, ali pored gola.

Igraće se još pet minuta.

Prekid na kratko. Navijači domaćina ubacuju baklje na teren.

89. minut - Borjan daleko ispred gola, ali glavom ispred Nguena. Spasava svoj tim kapiten.

87. minut - Loša komunikacija Erakovića i Borjana, i zamalo kazna. Ipak, nije Nguen stigao loptu, ali da jeste samo bi je ubacio u prazan gol.

85. minut - Kangva ubacuje u kazneni, ali se domaćin brani. Pre toga faul nad Pešićem koji je na kratko bio na zemlji.

81. minut - Izlazi Bešić ulazi Esiti. U timu Zvezde izlaze Dragović i Kanga, ulaze Milunović Mijatović.

80. minut - Gobeljić centrira sa strane, ali lopta ne stiže do Pešića koji je na petercu.

75. minut - Centaršut Ivanića sa leve strane, Pešić iz okreta, ali preko gola.

Trabzon protiv Monaka vodi čak 4:0.

73. minut - Kanga sa distance, ali pogađa nekog od protivnika. Posle kornera, Mitrović hvata volej sa leve strane, sa 15-ak metara, ali preko gola. Šteta.

71. minut - Novi korner za Zvezdu.

66. minut - Izlazi Gojak, ulazi Tokmak Nguen.

Trabzon vodi sa 3:0.

62. minut - Bukari umesto Kataija.

61. minut - Gol! Sami Mmae za 2:1.  Sam na skoku posle centaršuta iz kornera. Ponopvo Mađari vode.

55. minut - GOOOOL! - 1:1 - Mitrović! Ponovo je mladi vezista strelac, kao i u Beogradu! Sjajno je istrčao po levoj strani i pogodio dalju stativu, od koje se lopta odbija u gol. Traže domaćini aut, sledi VAR provera, ali ovaj gol Zvezde je priznat.

Trabzon vodi sa 2:0.

51. minut - Kanga greši, ali Zvezda ima sreće, a malo je pomogao i Dragović. Stativa, Umalo da bude 2:0.

Zatim Botka dobija žuti kartn zbog faula nad Kataijem.

46. minut - Odmah na početku Pešić je pogodio! Poništen gol zbog ruke, posle VAR intervencije!

Kraj prvog poluvremena!

45. minut+3 - Katai zalama u kaznenom, ali na kraju samo korner za Zvezdu. Katai samo do Rajana Mmaea. Ivanić ispred gola, ali na kraju ipak ofsajd.

Trabzon vodi protiv Monaka sa 1:0.

45. minut - Igraće se još tri minuta.

41. minut - Gobeljić pravi prekršaj na 30 metara. Ivanić glavom izbacuje u aut. I dalje domaćin opseda gol Zvezde. Na kraju Sami Mmae prebacuje gol Borjana.

39. minut - Korner izvodi Kanga. Posle gužve u kaznenom igrači Zvezde traže igranje rukom. Neće se proveravati u VAR sobi.

36. minut - Kanga iz velike daljine pokušava iz slobodnjaka, ali visoko preko gola.

28. minut - Knoster dobija žuti karton.

27. minut - Sanogo ne može da nastavi. Ulazi Kangva. Ivanić pret iskosa sa leve strane. Nije bilo mnogo blizu gola.

24. minut - Gol! - 1:0 - Vodi Ferencvaroš! Zaharijasen strelac posle loše reakcije Zvezdinih defanzivaca. Ševeđanin prvo gađa između Rodića i Dragovića, a onda i koristi odbitak. Borjan nemoćan.

22. minut - Sanogo se žali na povredu. Ukazuje mu se pomoć na terenu.

20. minut - U ovim trenucima Fradi opseda gol Zvezde. Eraković dobija žuti karton. Prva opomena na utakmici.

16. minut - Eraković pravi faul na sredini terena.

13. minut - Korner za domaćina. Zvezda se brani. Mitrović centrira sa desne strane, ali Pešić ne zahvata loptu glavom. U nastavku, Pešić u kaznenom pada, ali sudija pokazuje da se igra nastavi.

11. minut - Korner, ali posle oštre lopte Kange Gobeljić ne stiže do nje.

10. minut - Faul nad Mitrovićem na 35 metara od gola. Ivanić pokušava da proigra Kataija, ali bez uspeha.

6. minut - Dragović blokira Gojaka na desetak metara od gola Borjana.

4. minut - Mmae je napravio faul nad Erakovićem ispred gola Zvezde.

3. minut - Sudija upozorava Sanoga zbog faula na 30-ak metara od gola domaćina.

1. minut - Prvi korner na utakmici i to za Zvezdu. Izvodi ga Gelor Kanga. Na nekoliko metara od gol linije Mađari otklanjaju opasnost. Usledila je i kontra, ali ipak bez opasnosti po Milana Borjana.

U isto vreme svoj meč odigraće Trabzon i Monako.

Utakmica će početi u 21 čas. Srpski tim imaće podršku od 1.000 navijača.

Sudija će biti Danijel Stefanski iz Poljske.

Poznate su i startne postave.

Za Zvezdu će od početka igrati: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Mitrović, Katai, Ivanić i Pešić.

Ovo je tim koji je u Beogradu izborio pobedu od 4:1. Očekivalo se da od početka zaigra Osman Bukari, ali je Milojević ipak prednost dao Mitroviću.

Kada je reč o domaćinu, Stanislav Čerčesov je izveo ove startere: Dibuš, Botka, S. Mmae, Knoster, Vingo, Bešić, Laiduni, Traore, Zaharijasen, Gojak i R. Mmae.

FERENCVAROŠ - CRVENA ZVEZDA 2:1

Strelci: Zaharijesen 24, S. Mmae 61 - Mitrović 55

Stadion: "Grupama arena" (Budimpešta)

Sudija: Danijel Stefanski (Poljska)

Žuti kartoni: Knoster, Botka, Nguen - Eraković

Ferencvaroš: Dibuš, Botka, S. Mmae, Knoster, Vingo, Bešić (od 81. Esiti), Laiduni, Traore, Zaharijasen, Gojak (od 66. Nguen), R. Mmae

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović (od 81. Milunović), Rodić, Kanga (od 81. Mijatović), Sanogo (od 27. Kangva), Mitrović, Katai (od 62. Bukari), Ivanić, Pešić