Najgori dan Fulama u sezoni: Crveni, četiri primljena gola, pa povreda najboljeg strelca!

01.10.2022

16:18

0

Njukasl ostvario prvu pobedu u gostima u sezoni i najubedljiviju do sad

Tan2022-10-1_17633648_1 - Copyright Tanjug/John Walton/PA via AP

Fulam je imao sigurno najgori dan od kad je počela sezona u Premijer ligi. Ne samo da je kod kuće izgubio od Njukasla 4:1, nego je najbolji strelac tima Aleksandar Mitrović morao da izađe iz igre zbog povrede.

I ne samo to, Natanijel Čaloba je već u osmom minutu dobio crveni karton. Rezultat je mogao da bude i veći da nije bilo Bernda Lena, jedinog igrača Fulama koji danas zaslužuje pohvale.

Porazno zvuči podatak da je Fulam prvi udarac u okvir gola imao u 88. minutu, kada je Bobi Rid postigao utešni gol.

Njukaslu je ovo najubedljivija pobeda i prva u gostima ove sezone. Golove su dali Kalum Vilson, Šon Longstaf i Migel Almiron dva komada.

Sve je krenulo po zlu u osmom minutu, kada Čaloba startovao na Longstafa, ali je promašio loptu i zakačio rivala kopačkama. Sudija Daren Ingland mu je prvo dao žuti karton, ali je posle pregledanja VAR-a promenio odluku u crveni.

S pravom, jer je taj start mogao da ozbiljno povredi Longstafa. Nije Čaloba toliko uticajan, ali je Fulam posle toga bio u konstantnoj dfeanzivi.