Jedna od najvećih fudbalskih legendi na "Rajku": Slikao trofeje, prošao tunel, pa se spustio na teren Marakane (GALERIJA)

11:33

0

Zvezda bila domaćin igraču koga mnogi obožavaju, a mnogi mrze

marko materaci (3) - Copyright Facebook/FK Crvena zvezda @crvenazvezdafk

Legendarni italijanski fudbaler, igrač koji je osvojio sve što se moglo, Marko Materaci posetio je danas stadion "Rajko Mitić".

Proslavljeni Italijan je obišao trofejnu halu, pogledao je tribine, prošao kroz čuveni tunel i spustio se na teren, napravivši fotografije za uspomenu. On nikada nije igrao na "Marakani".

Materaci je obožavan i omražen zbog svog vrlo agresivnog stila igre, a svi su ga upamtili kada je u finalu Svetskog prvenstva 2006. "navukao" Zinedina Zidana na crveni karton.

Igrao je u Interu sa Dejanom Stankovićem, Zvezdinom legendom i doskorašnjim trenerom kluba. Zajedno su osvojili pet titula prvaka Italije, četiri kupa, četiri superkupa, Ligu šampiona i svetsko prvenstvo klubova.

Sa Italijom je osvojio Svetsko prvenstvo 2006. godine.

Posle igračke karijere se oprobao kao trener i sa Čenaijinom je osvojio Superligu Indije 2015.