14:40

0

Laka trojka Brđana na krovu TC Stadion

cuka-vosa-020 - Copyright MN Press

Čukarički je, barem na nekoliko sati, novi lider Superlige Srbije. Trijumfom na gostovanju protiv Voždovca (3:0), Brđani su pretekli Crvenu zvezdu i ukoliko Napredak večeras napravi mega senzaciju i vrati se u Kruševac neporažen sa stadiona „Rajko Mitić“, fudbaleri kluba sa Banovog brda ostaće na čelu nacionalnog šampionata i tokom reprezentativne pauze.

Što se današnje utakmice tiče, gosti su vodili glavnu reč na terenu, a već do odlaska na veliki odmor stekli su dva gola prednosti. U drugom delu igre su iskusno sačuvali rezultat, da bi u 74. minutu preko Ndijajea postavili konačnih 3:0.

Mrežu Voždovčana je najpre načeo Ivanović u 26. minutu, a na, ispostaviće se nedostižnu prednost, povećao je Kovačević u 38.

Čukarički će u narednom kolu, 1. oktobra igrati na Banovom brdu sa Radničkim iz Niša, dok će Voždovac u Ivanjici igrati sa Javorom.