15:23

0

Srpski reprezentativac dao dva gola u ubedljivom trijumfu Ajaksa

Copyright Profimedia

Srpski reprezentativac Dušan Tadić naastavio je da “teroriše” odbranu Herenvena. U ubedljivom trijumfu Ajaksa u Amsterdamu (5:1), sjajni ofanzivac je postigao dva gola i tako postao fudbaler koji je dao najviše golova Herenvenu (13) u istoriji holandskog šampionata.

Srpski fudbaler je majstorijom u 4. minutu otvorio Ajaksu put do trijumfa, koji je bio izvestan posle 28 minuta igre, kada je Tadić bio precizan iz penala. Bio je to, kombinovano, 103 gol Ajaksa u kojem je što kao strelac (57) što kao asistent (46) učestvovao jedan od kapitena “orlova” u 103 utakmice u crveno-belom dresu amsterdamskog velikana.

Kudus u 35. minutu, Klasen u 72. iz penala i Santos u 87. potvrdili su 14. trijumf “kopljanika” u 15 poslednjih okršaja s Herenvenom, za koga je počasni pogodak postigao Verman u 66. minutu meča.