Liga šampiona ovo ne pamti! Tri gola u nadoknadi vremena i drama sa srećnim krajem za Atletiko! (VIDEO)

07.09.2022

21:19

0

Neverovatan meč odigran je na Metropolitanu

profimedia-0720384655 - Copyright Profimedia

Liga šampiona ovo ne pamti. Duel madridskog Atletika i Porta u prvom kolu nove sezone elitnog takmičenja bez ikakve dileme ostaće u zapisan u analima evropskog fudbala kao jedan od najluđih i najdramatičnijih ikada odigranih…

Devedeset i kusur minuta delovalo je da će duel na „Metropolitanu“ biti jedini na otvaranju tek započete sezone Lige šampiona koji je završen bez golova, a onda je u nadoknadi viđena velika drama u kojoj je Atletiko slavio 2:1 golom Grizmana 11. minutu dodatnog vremena.

Duel u Madridu bio je klasičan za ekipu koju predvodi Čolo Simeone. Tvrdo, pre svega maksimalno oprezno na svojoj polovini terena, sve je išlo ka tome da će ko zna koji meč „jorgandžija“ biti završen, kladioničarskim žargonom, od 0 do 2.

Posebno je to moglo da se nasluti kada je fudbaler gostiju Taremi u 82. minutu zaradio drugi žuti karton, a prava drama je nastala od momenta kada je četvrti arbitar pokazao da će nadoknada vremena trajati čak devet minuta.

Već u prvom delovalo je da Atletiko sigurno uzima tri boda, pošto je Hermoso doneo veliku radost na „Metropolitanu“. Ipak, ona je trajala samo pet minuta pošto je Uribe sa bele tačke poravnao rezultat i doveo Porto nadomak velikog boda, bez kojeg su ostali bukvalno u poslednjem napadu na meču.

Pustio je glavni arbitar Marčinjak domaćina da izvede korner, iako je predviđeno vreme za nadoknadu odavno isteklo, a lopta je iz tog prekida sa leve strane došla na drugu stativu, gde Grizman nije imao težak zadatak da loptu sa nekoliko metara ćušne u mrežu i donese ogromno slavlje domaćinu.