Napredak slavio u Subotici, Spartak promašio remi! Mladost GAT ukrala bod Radničkom u Nišu!

0

Mnogo uzbuđenja u prve dve utakmice 10. kola Superlige

20220216mmStulic08 - Copyright MN Press

Dueli timova iz donjeg dela tabele Superlige doneli su dosta uzbuđenja.

Fudbaleri Napretka pobedili su Spartak u Subotici 2:1, a Radnički i Mladost GAT remizirali su u Nišu u 10. kolu Superlige.

Kruševljani su loše počeli sezonu, do prošle runde nisu imali nijedan trijumf u takmičenju, da bi danas ostvarili drugu uzastopnu pobedu posle čak godinu dana i to pred duel sa Crvenom zvezdom u Beogradu.

Prvi pogodak za gostujući tim postigao je Marko Šarić u 11. minutu. Nemanja Đeković je u 64. povisio na 2:0, da bi Marko Obradović postavio konačan rezultat u samom finišu utakmice.

Spartak je u završnici dva puta mogao da dođe do izjednačenja, ali je u ključnim momentima Nikola Srećković loše reagovao, pa je Napredak na kraju uspeo da odnese sav plen iz Subotice.

Oba pogotka u Nišu viđena su u prvom poluvremenu. Najpre je Nikola Štulić doveo Radnički u vođstvo u 34. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Andrija Radulović postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.