Niko kao Leva – Barselona ovakvog napadača nije imala u 21. veku!

20:40

0

Sjajni Poljak već ušao u istoriju Katalonaca

Robert Levandovski - Copyright Profimedia

Barselona je na svom stadionu bila ubedljiva protiv Valjadolida (4:0) u trećem kolu španske Primere, a utakmicu je obeležio poljski napadač Robert Levandovski, koji je već uspeo da se upiše u istoriju velikana sa „Nou Kampa“.

Doskorašnji centarfor Bajerna je i večeras stavio dve lopte u mrežu rivala, postavši tako prvi fudbaler Barselone u 21. veku koji je u svoja prvi tri meča u Primeri postigao četiri gola.

Ujedno, Levandovski je sa 34 godine i sedam dana postao najstariji igrač koji u 21. veku koji je u svoja prva tri meča u La Ligi postigao tri gola.

Katalonci su dobro otvorili meč i poveli već u 24. minutu. Rafinja je prošao po boku a potom uposlio Poljaka koji se odlično snašao i pogodio za 1:0. Na drugi pogodak čekalo se do 43. minuta kada je Osman Dembele odigrao povratnu loptu za mladog Pedrija, a ovaj je veoma preciznim udarcem šalje u malu mrežu.

Treći gol postigao je Levandosvki u 65 minutu i to na kakav način! Osman Dembele je ponovo bio u ulozi asistenta, kada je desnog boka poslao pas ka Levandovskom, a ovaj je lukavo petom zahvatio i postavio rezultat na 3:0.

Konačan rezultat postigao je Serđi Roberto u drugom minutu nadoknade. Levandovski je najpre pogodio prečku, nakon čega se lopta odbila do Španca a on je rutinski poslao u mrežu.

U narednom kolu Barselona gostuje Sevilji trećeg septembra, dok će Valjadolid dočekati Almeriju.