Levandovski zablistao na rođendan! Dva gola Poljaka za prvu pobedu Barselone u novoj sezoni!

21.08.2022

21:55

0

Katalonci ubedljivi na gostovanju protiv Real Sosijedada

profimedia-0715652828 - Copyright Profimedia

Posle neočekivanog remija sa Rajo Valjekanom na startu, Barselona je u drugom kolu pobedila Real Sosijedad. Bilo je 4:1 u San Sebastijanu.

Junak Barselone je Robert Levandovski, koji je na svoj 34. rođendan dao dva gola, a prvi je postigao već u 45. sekundi utakmice. Tako je Poljak postao strelac najbržeg gola Katalonaca u La Ligi još od Andreasa Inijeste (protiv Rekreativa 2009. godine - 43. sekunda), strelac najbržeg gola Barse na gostovanjima u nacionalnom šampionatu od Havijera Saviole (protiv Valjadolida 2004. - 30. sekund) i strelac svog najbržeg gola u 313 utakmica odigranih u Bundesligi i Primeri.

Radost katalonskog kluba nije dugo trajala pošto je Isak samo pet minuta kasnije doneo izjednačenje domaćinu, ali u drugom poluvremenu je utakmica bila na strani Barselone.

Prvo je Dembele u 66. doneo novu prednost gostima, a potom je Levandovski potvrdio u 68. svojim drugim golom. Ansu Fati je u 79. postigao četvrti pogodak za Barselonu.