Strašno kolo Premijer lige! Liverpul brojao do devet, Srbin debitovao, ali šta Haland radi! (VIDEO)

16:51

0

Neverovatni mečevi četvrtog kola

Tan2022-8-27_181647331_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Četvrto kolo Premijer lige donelo nam je mnogo zanimljivih mečeva. U istom terminu igralo se čak pet utakmica

Najefikasnije je bilo na meču Liverpula, koji je konačno stigao do pobede u Premijer ligi, pa su sa 9:0 (5:0) razbili su Bornmut na svom "Enfildu".

Jirgen Klop je imao mnogo razloga da bude zadovoljan, još u uvodnim minutima meča bilo je 2:0, pa je bilo jasno da će ovo bili laka pobeda. Veliku razliku Klop je iskoristio kako bi pružio priliku mlađim igračima, pa je tako debitovao i mladi Srbin Stefan Bajčetić.

Strelci za Liverpul su bili Dijaz u 3. minutu, Eliot u 6. minutu dok je treći gol postigo Aleksander-Arnold. Na 4:0 u strelce se upisao i Firmino koji je asistirao kod prva tri gola i Virdžil Van Dajk dok su u nastavku pogađali Mefam za autogol, ponovo Firmino, Karvaljo i Dijaz.

Ovo je ujedno bio izjednačen rekord istorije Premijer lige za najubedljiviju pobedu.

Mančester Siti se večeras mučio. Njihov rival, ekipa Kristal Palasa je na Etihadu nakon nešto više od 20 minuta vodila sa 2:0, ali je u drugom poluvremenu na terenu viđena potpuno druga ekipa.

Preokret su režirali Bernardo Silva i Erling Haland, koji je stigao do het-trika.

Večeras se mučio i Čelsi i to protiv Lestera. Gosti su od 25. minuta imali igrača više, jer je Konor Galager za kratko vreme dobio dva žuta kartona, ali su Plavci dobro reagovali.

Rahim Sterling je postigao dva pogotka, a poraz je umanjio je Harvi Barns u 67. minutu.

Everon i Brentford su podelili bodove, 1:1, dok je Brajton minimalnim rezultatom dobio Lids.