Zmajevi konačno prekinuli post! Novajlija ušao sa klupe i doneo pobedu u sudijskoj nadoknadi!

05.08.2022

19:01

0

Odigrana prva utakmica 5. kola srpskog šampionata

Radnički - Voždovac03 - Copyright MN Press

Fudbaleri Voždovca i Radničkog 1923 otvorili su peto kolo Superlige Srbije, a domaćin je došao do pobede u sudijskoj nadoknadi. Strelac za 1:0 bio je Nikša Vujanović, novajlija u redovima beogradskog tima.

Uoči meča na "krovu" u Beogradu, "zmajevi" i Kragujevčani imali su isti broj bodova. Posle pet mečeva, Voždovac ima osam, a Radnički pet.

Nije bilo baš zanimljivo u Beogradu. U 22. minutu pokušao je Marko Ivezić sa nekoliko metara, ali nije bilo promene rezultata. Inače, u 19. minutu, povredio se Nikola Đuričić, pa je šansu u timu Voždovca dobio Arihito Sentoku.

U 36. minutu, pokušao je i Veljko Trifunović, ali je šut zaustavio golman gostiju Stojan Leković.

U 73. minutu je bilo i gužve na terenu, koškanja, ali se sve završilo uz žute kartone, koje je podelio glavni sudija Danilo Nikolić. Dobili su ih gost Marko Mirić i domaćin Stefan Purtić

I kada se činilo da će na semaforu ostati nule, Vujanović je pogodio sa nekoliko metara, posle centaršuta sa leve strane. Inače, 21-godišnji napadač je šansu dobio u drugom poluvremenu, a ovo mu je bio i prvenac u dresu novog kluba.

Takođe, prekinut je klupski "post" koji je trajao čak 410 minuta.

Voždovac je gol dao (pre ovog) samo u prvom kolu, i to Spartaku. Posle su mečevi bez pogodaka sa Napretkom i Mladosti GAT, kao i poraz od Spartaka od 3:0.

U narednom kolu, Voždovac će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Radnički biti domaćin Čukaričkom.