Radnički sačuvao nadu u Ligi konferencije, Čukarički golčinama svoje dece ubedljivo slavio (VIDEO)

0

Srpski timovi otvorili sezonu u Evropi

20220502npVujadinovic4 - Copyright MN Press

Srpski klubovi večeras su otvorili novu sezonu u Evropi i to u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Niški Radnički je prvi izašao na teren protiv Gzire na Malti, a nakon velike borbe i preokreta, Nišlije su sprečile iznenađenje pogotkom u 91. minutu. Gaku je bio igrač koji je sačuvao nadu Meraklija, 2:2.

Čukarički je pak gostovao u Luksemburgu, ekipi Rasing Uniona, a nakon što je domaćin stekao izjednačenje, 1:1, ekipa sa Banovog Brda je uspostavila kontrolu igre i sa velikih 4:1 se vraća u Beograd. Treće kolo je pred Čukom.

Revanš mečevi igraće se za sedam dana, na Čairu, odnosno na Banovom Brdu.

Ostanite uz 24sedam i u blogu pratite dešavanja sa Malte i Luksemburga.

UŽIVO:

95. minut - Gotovo i u Luksemburgu, Čukarički je slavio sa velikih 4:1

90. minut - Spasojević je mogao da stavi tačku u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je loptu poslao previše u stranu, te od svega korner.

81. minut - Rasing se trudio, ali nisu uspeli da ugroze gol Mićovića.

73. minut - Kontrolisao je Čukarički kretanje rezultata i dešavanja na terenu. Bili su nadmoćni.

66. minut - Još jedna golčina Čuke! Jovan Lukić je sa ivice kaznenog prostora, sa desnog krila iznenadio odbranu domaćina, velikih 1:4!

63. minut - Uplovio je meč u Luksemburgu u nešto mirniji tok. Igralo se pretežno na sredini terena, bez velikih i konkretnih prilika za igrače oba tima.

51. minut - Kontra Čukaričkog i Stefan Kovač za 1:3. Bila je ovo sjajna samostalna akcija ubojitog fudbalera sa Banovog Brda, lopta u jednu, golman u drugu stranu,

46. minut - Čukarički je ponovo na terenu

95. minut - Radnički je na kraju izborio remi, 2:2. Daleko od očekivanog, ali nakon svega, zadovoljavajući rezultat

91. minut - U nadoknadi vremena, Nišlije stižu do velikog pogotka! Gaku je iskoristio odbijenu loptu u kaznenom prostoru, te savladao golmana rivala. Asistencija se računa Petrovu, 2:2

89. minut - Gotovo da se i ne igra, previše je prekršaja na stadionu na Malti, a malo pravih pasova

81. minut - Kako se bližio kraj meča, bilo je jasno da je Nišlijama preostalo malo načina i vremena da učine nešto ne bi li izbegli poraz

74. minut - Uspeli su domaćini da uspore i ubiju ritam meča. Čestim faulovima sprečili su Radnički da bilo šta kreira

45. minut - Poluvreme u Luksemburgu, 1:2

41. minut - Mirniji nastavak meča, kao da igraći oba tima priželjkuju pauzu

35. minut - Golčina Mijailovića! 1:2 u Luksemburgu. Kombinovali su igrači ekipe sa Banovog Brda po desnoj strani, kada je Srđan Mijailović "zategao" šut i poslao loptu u rašlje!

67. minut - Nišlije se ne mire sa preokretom. Pokušali su najpre preko Petrova, a zatim je i Mesarović ugrozi odbranu domaćina, ali ne i gol,

60. minut -  Penal za Gziru. Mlađović je faulirao Dijasa. Samuraj je bio siguran, 2:1.

19. minut - I evo izjednačenja. Odmah je domaćin krenuo motivisano sa centra, te izborio korner, a potom je Omrani ostao usamljen i matirao mladog Mićovića, 1:1.

56. minut - Izjednačenje na Malti. Golman Drobnjak je loše procenio let lopte, a ovog puta, Samuraj je bio na pravom mestu, 1:1.

17. minut - Nizali su se napadi gostiju po levoj strani, gradili su akciju, šutirao je najpre Badamosi, a odbijena lopta završila je na nozi Stefana Kovača, koji je doneo prednost Čukaričkom snažnim šutom, 1:0

52. minut - Na Malti je mirno što se rezultata tiče, ali je na travi završio štoper Tolordava nakon sudara sa Samurajem, te mu se ukazuje pomoć.

12. minut - Opet Ivanović, nakon centrašuta sa desne strane, uputio je šut glavom, ali se isprečila stativa! Šteta

11. minut - Evo kontre Čuke, ali ipak ofsajd za Ivanovića. Moraćemo da sačekamo na promenu rezultata

46. minut - Počinje i drugo poluvreme na Malti

7. minut - Centrirali su domaćini nakon prekršaja, te dobili korner, a potom je lopta završila u rukama Mićovića.

5. minut - U Luksemburgu za sada mirno. Čukarički ima nešto više lopte u posedu

1. minut - Čukarički je otvorio svoj prvi meč u Evropi za ovu sezonu

Stadion: Stad de Luksemburg

Rasing Union: Rufije – Garos, Skenderović, Omrani – Henetije, Nakače, Simon, N’Goma, Lorentije – Fransoaz, Buh.

Čukarički: Mićović – Stevanović, Drezgić, Vujadinović, Roganović – Mijailović, Kovač – Ivanović, Lukić, N’Diaje – Badamosi.

45. minut - Poluvreme na Malti, Radnički ima prednost od 1:0

39. minut - Pogrešio je Drobnjak pri proceni leta lopte, ali srećom po Radnički, Samuraj je zakasnio.

34. minut - Preti i Petrov. Lako je napadač Radničkog prošao kroz odbranu domaćih, uputio šut u bliži ugao, ali od svega ni korner

31. minut - Domaćini se ne mire sa trenutnim rezultatom, pritiskaju na odbranu gostiju, ali bezuspešno

28. minut - I evo gola za Nišlije! Ofanziva se isplatila i to preko mladog Nikole Štulića! Centrirao je Jovanović s desnog krila, a Štulić je glavom s peterca poslao loptu u mrežu - 0:1!

25. minut - Kratka pauza za osveženje. Velike su vrućine na Malti, kao i vlažnost vazduha, pa je sudija dao znak za predah

24. minut - Sve učestaliji napadi Radničkog, ali i dosta oklevanja. Sa desne strane, preko Aksentijevića, najpre je bek oklevao, a u drugom slučaju , Štulić je bio daleko od lopte

20. minut - Gosti su u kontri dva na tri, ali je zakasnila asistencija Marjanovića ka Jovanoviću. Još jedna propuštena prilika Radničkog da učini nešto više u uvodnim minutima

17. minut - Evo i pokušaja domaćina. Džeferson je izborio korner, ali je Drobnjak na golu bio siguran. Mreže miruju

13. minut - Nakon nešto mirnijeg perioda, Nišlije napadaju preko Arsića, ali od svega korner.

5. minut - Za sada mirno na obe strane terena. Inače, Nišlije se mogu pohvaliti i podrškom Srba koji žive na ostrvu, te je na tribinama i manja grupa "Meraklija". Domaćini pak uživaju u meču te su priredili festivalsku atmosferu sa bubnjevima i trubama.

2. minut - Već na startu prete Nišlije. Centrirao je Marjanović, a nakon intervencije golmana, lopta je pogodila napadača Radničkog, Petrova. Ipak, u posed lopte stižu domaćini

1. minut - Krenuo je Radnički

Stadion: Sentenari

Gzira: Radelić-Žarkov – Skeri, Menc, Tabone, Muskat – Korea Duarte, Marselo Dias, Ćosić – Samuraj, Riaskos, Džeferson.

Radnički Niš: Drobnjak – Aksentijević, Savić, Tolordava, Mlađović – Pejović, Arsić, Marjanović – Jovanović, Štulić, Petrov.