17:38 >> 17:42

0

Filip Đorđević najzaslužniji za slavlje Kijeva u Monci

Copyright Profimedia

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Filip Đorđević zablistao je u petom kolu Serije B, i sa dva gola bio najzaslužniji što je Kijevo kao gost savladao Moncu 2:1.

Srbin je s kapitenskom trakom oko ruke predvodio klub iz Verone do preokreta u drugom poluvremenu, s obzirom da je tim, koji je u vlasništvu legendarnog rukovodećeg tandema iz zlatne ere Milana (Silvio Berluskoni, Adriano Galijani), vodio od 29. minuta golom Kevina Prinsa Boatenga iz penala.

Ipak, u nastavku meča gosti su uspeli da iskoriste brojčanu prednost na terenu (Barilja isključen zbog drugog žutog kartona u 43. minutu) i prekoĐorđevića (strelac u 49. i 64. minutu) upišu izuzetno važan trijumf, kojim su ostali u priključku za vodećim timovima drugorangiranog fudbalskog takmičenja u Italiji.

Spal, čiji dres nosi Nenad Tomović, je kao domaćin bio bolji od Vićenze 3:2, a nekadašnji defanzivac srpskog šampiona i Fiorentine na terenu je proveo ceo meč.