21:15

0

Rimski tim na Olimpiku slavio 2:1

Copyright Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Niz od tri uzastopna meča u Seriji A bez pobede Lacio je prekinuo protiv Bolonje, koju je na “Olimpiku” savladao 2:1 (0:0).

Rimski klub, koji je protiv tima Siniše Mihajlovića igrao bez srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića Savića, teškom mukom je došao drugog trijumfa u prvenstvu.

U prvom poluvremenu ih je “pogledao” VAR, koji je u 14. minutu poništio gol gostiju zbog faula, da bi do prednosti došli posle greške defanzivaca Bolonje koju je iskoristio Luis Alberto u 54. minutu.

Đenova od Intera gubi u svlačionici

Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja, pogodili su i prečku iz slobodnog udarca, a čak ni kada je Ćiro Imobile u 76. minutu duplirao prednost, domaći nisu mogli u miru da privedu meč kraju, jer su fudbaleri Bolonje i pre gola De Silvestrija u prvom minutu nadoknade vremena imali nekoliko izglednih prilika koje je osujetio jedan od najboljih pojedinaca u dresu Lacija Pepe Reina.