24.10.2020

22:15

0

PSŽ ispratio goste s četiri gola u mreži

PSŽ će barem do nedelje uveče biti na čelu Lige 1, pošto su u subotu na “Parku prinčeva” savladali Dižon 4:0 (2:0).

Ova dva rivala sastali su se na istom mestu i u pretposlednjem kolu francuskog šampionata uoči prekida zbog pandemije virusa korona, kada je domaćin slavio istim rezultatom.

Izabranici Tomasa Tuhela večeras su slavili golovima na početku i u finišu duela. Prva dva postigao je “nestašni dečko” Mojse Kin u 3. i 23. minutu, da bi ubedljiv trijumf overio Kilijan Mbpae (82. i 88. minut), koji je prethodno ušao u igru upravo umesto mladog Italijana.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić odigrao je poslednjih desetak minuta utakmice u kojoj je Olimpik iz Marselja kao gost savladao Lorijen 1:0, golom Balerdija u 54. minutu meča.