Ludo prvo kolo Superlige! Vojvodina preživela, debitant napravio iznenađenje u Surdulici

20:31

0

Ostala je još jedna utakmica uvodnog kola nove sezone Superlige

Veljko Simić (sa loptom) - Copyright MN Press

Nastavljeno je takmičenje u uvodnom kolu Superlige Srbije. Večeras su u istom terminu (20.00) počele tri utakmice. U Beogradu je Crvena zvezda pobedila Radnički, dok je u Novom Sadu Vojvodina pobedila Napredak. Takođe, slavio je i drugi tim iz "srpske Atine". Debitant, Mladost GAT je iznenadio ekipu Radnik, na gostovanju, sa 2:1.

Krenimo od duela na "Karađorđu". Meč je rešen u 55. minutu, kada je strelac bio Veljko Simić, najbolji igrač Voše za prošlu sezonu.

Nakon duge akcije u kojoj je učestovao ceo tim, novajlija Iv Baraj je centrirao sa levog boka, Nemanja Nikolić glavom spustio do Simića koji je iz peterca prevario Petrića za 1:0.

Onda, u nadoknadi vremena usledio je pravi šok na stadionu, u poslednjoj sekundi, Milan Lazarević je oborio Bojana Čečarića, a sudija je pokazao na belu tačku. Svoju odluku potvrdio je i VAR proverom, a odgovornost je preuzeo Miloš Džugudrić i šutirao daleko preko gola.

Ovakav rasplet događaja bio je dovoljan za trijumf na takmičarskom debiju novog šefa struke Milana Rastavca.

U Surdulici, u 16. minutu, poveo je tim Branka Žigića, golom Milana Mirosavljeva, da bi 40 minuta kasnije na 2:0 povećao Andrija Radulović, igrač koji je na pozajmici iz Crvene zvezde. Ubrzo je, u 59. minutu Ranko Jokić isključen, pa je gost imao igrača više.

Poraz je samo ublažen golom Uroša Stojanovića u 81. minutu.