Finalisima Argentincima! Spektakl pripao Mesiju i drugovima, Kjelini se oprostio

01.06.2022

21:21

0

Igralo se na "Vembliju" u Londonu

Tan2022-6-1_213217974_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Fudbalska reprezentacija Argentine je pobedila Italiju u Finalisimi, meču koji igraju prvaci Evrope i Južne Amerike. Igralo se na stadionu "Vembli" u Londonu, a slavila je latinoamerička selekcija. Rezultat je bio 3:0.

U prvom poluvremenu, golove za "gaučose" dali su Lautaro Martinez u 28. minutu, a na 2:0 je u prvom minutu sudijske nadoknade povećao je Anhel di Marija.

Konačan rezultat je postavio Paulo Dibala u četvrtom minutu nadoknade. Lionel Mesi je upisao dve asistencije, Martinezu, a kasnije i Dibali.

Inače, meč je obeležio i oproštaj Đorđa Kjelinija od reprezentativnog dresa.

Podsetimo, ovo je treće izdanje Finalisime, samo što se ranije to takmičenje zvalo "Kup Artemija Frankija". Do trofeja je u prvom izdanju 1985. godine došla Francuska, koja je na "Parku prinčeva" pobedila Urugvaj, a 1993. godine Argentina je u Mar de Plati bila bolja od Danske, posle penala.