20:51

0

U nedelju će se znati ko će na Svetsko prvenstvo

Tan2022-6-1_205850557_3 - Copyright Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Fudbalska reprezenzacija Ukrajine je kao gost pobedila Škotsku sa 3:1 i tako došla na korak od plasmana na Svetsko prvenstvo koje će u Kataru biti organizovano krajem godine. O poslednjem putniku na Mundijal odlučiće u jednom od finala baraža, u duelu sa Velsom koji je ranije bio bolji od Poljske. Taj meč je zakazan za nedelju.

Igralo se na "Hempden parku" u Glazgovu, ali domaća publika nije ponmogla Škotima. U 33. minutu Andrej Jarmolenko je savladao Krejga Gordona, pa se sa prednošću od 1:0 otišlo na pauzu.

U 49. minutu, Roman Jaremčuk je povećao na 2:0, da bi u 79. Kalum Mekgregor smanjio na 2:1. Ipak, u petom minutu sudijske nadoknade, rezervista Artem Dovbik je postavio konačan rezultat.

Podsetimo, ove utakmice baraža odigrane su kasnije u odnosu na ostale, zbog oružanog sukoba Rusije i Ukrajine.

Inače, Vels je danas odigrao utakmicu Lige nacija. U Vroclavu su poraženi od Poljske sa 2:1.