Zvezdino dete u istoriji MLS! Joveljić se sa klupe upisao u američke fudbalske almanahe!

14:45

0

Niko pre mladog Srbina ovo nije uspeo u SAD

20210611afloJoveljic2 - Copyright MN Press

Blistava noć Dejana Joveljića krunisana je ulaskom u istoriju fudbala u SAD! Mladi srpski napadač u noći između nedelje i ponedeljka zablistao je kao najsjajnija zvezda u pobedi LA Galaksija protiv Ostina (4:1), uzevši učešće u sva četiri gola tima iz Los Anđelesa.

A svemu posebnu težinu daje to što je nekadašnji Zvezdin đak u igru je ušao tek u 57. minutu utakmice i upravo je taj detalj odveo Joveljića u fudbalske almanahe američkog fudbala. Jer, niko pre njega u istoriji MLS nije uspeo da kao rezervni fudbaler učestvuje u četiri postignuta gola.

Tek što je zakoračio na teren talentovani srpski napadač je režirao preokret svog tima, tako što je u 61. minutu asistirao Čičaritu Ernandezu, da bi tri minuta kasnije zatresao mrežu rivala, a potom je blickrigom u završnici meča overio pobedu Galaksija golom u 88. i asistencijom za Alvareza u 90. minutu.