Hrabra Srbija pala tek posle penala protiv šampiona! Orlići osvetlali obraz na Evropskom prvenstvu

29.05.2022

20:02

0

Ipak je ostvaren senzacionalan rezultat na kontinentalnom šampionatu

u17 - Copyright Uefa

Kadetska reprezentacija Srbije (U17) nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Izraelu, pošto je ispala od aktuelnog šampiona Holandije posle izvođenja penala.

U regularnom delu bilo je 2:2.

"Lale" su povele u 47. minutu preko Džejsona van Dojvena, ali je Srbija vrlo brzo, u 51. i 55. minutu preokrenula golovima Jovana Miloševića i Jovana Mijatovića.

Holandija je posle toga počela da pritiska, da bi Džejden Slori u 73. minutu doneo izjednačenje.

Prilikom izvođenja penala, Mateja Radonjić je bio tragičar, pošto je njegov udarac odbranio golman Tristan Kojsten.

Srbija u prvom poluvremenu imala nekoliko dobrih šansi, a najbolje su propustili Kosta Nedeljković i Jovan Mijatović, koji je u dva navrata u 42. i 44. minutu pogodio prečku u dva odvojena napada!

Holandija je povela u 47. minutu golom Džejsona Van Dovena na asistenciju Džejdena Slorija.

Srbija je brzo izjednačila, već u 51. minutu posle kornera koji je izveo Aleksandar Stanković, a loptu u mrežu smestio Milošević. Samo četiri minuta kasnije došli smo do prednosti, kada je Mijatović konačno smestio loptu u mrežu.

Holandija je posle toga pritiskala, a napadi su išli uglavnom Gabrijela Misehujija. "Lalama" se pritisak isplatio, pa su preko Slorija izjednačili u 73. minutu.

Rezultat se do kraja nije menjao, pa se pristupilo izvođenju penala.

Golove za Srbiju postigli su: Aleksandar Stanković, Jovan Šljivić i Vojin Serafimović, a šut Mateje Radonjića u drugoj seriji odbranio je golman Tristan Kojsten.

Golove za Holandiju postigli su Din Hojsen, Van den Hojvel, Alid Agugil, Majk Klajn i Isak Babadi.

Holandija će u sredu u finalu igrati protiv Francuske, koja je posle penala pobedila Portugal sa 6:5, dok je u regularnom delu bilo 2:2, baš kao i u utakmici "orlića".