16:27

0

Kadeti uzeli veliki bod protiv Španije golom sa bele tačke

viber_image_2022-05-23_18-21-17-601 - Copyright Printscreen/Twitter

Srbija je u četvrtfinalu EP! Herojski su se srpski fudbaleri do 17 godina dokopali nokaut faze šampionata Evrope, pošto su potreban bod u poslednjem kolu grupne faze takmičenja osvojili u drami protiv Španije – 1:1.

Posle mnogo drame najbolji kadeti Srbije ostvarili su najbolji rezultat za naš fudbal u tom uzrastu od osamostaljenja zemlje. U odlučujućem meču u grupi C "orlićima" je bio potreban bod da zadrže drugo mesto, a do cilja su stigli pogotkom Jovana Miloševića u 88. minutu iz penala.

Izabranici Radovana Krivokapića oprezno su ušli u meč, igrali na nerešen ishod. Sve je išlo po planu do 76. minuta kada je David Melja doneo vođstvo, a odmah potom Jovan Mijatović zaradio u svega pet minuta drugi žuti karton i isključenje.

U drugom meču Belgija je protiv Turske u tom momentu imala dva gola prednosti i prolaz dalje, međutim, Jovan Miloševičć je doveo stvari na svoje mesto.

Rival Srbije u četvrfinalu biće najverovatnije Portugal koji je trenutno vodeći u grupi D.