22:42 >> 22:44

0

Statistika ne laže...

Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Razlika u kvalitetu je bila očigledan još na žrebu. Arsenal je to pokazao na terenu i rutinski savladao Dandalk (3:0).

Svestan toga je bio i Mikel Arteta koji je „mešao karte“, pa je tako recimo na gol stavio islandskog golmana Runarsona, u vezni red mladog Viloka (21), u napad Nelsona (20) i Nketiju (21 godina).

Taj miks mladosti i iskustva im je doneo trijumf, a interesantno je da su tri gola pala u razmaku od četiri minuta i 17 sekundi. Prvo je Nketija pogodio u 42. minutu, Vilok u 44, a odmah na startu drugog poluvremena se u strelce upisao Pepe (46. minut).

Međutim, nije to glavna stvar o kojoj se priča po završetku meča. Irski tim za 90 minuta igre nije napravio nijedan faul! Dakle, nula faulova za jedan meč. Primera radi, Arsenal, koji je slavio na kraju, je napravio 20 prekršaja.

To je prvi tim u Ligi Evrope, od momenta kada je u sezoni 2009/10 i zvanično došlo do promene imena iz Kupa UEFA, koji nije napravio nijedan faul…