Nije došao u Zvezdu, ali je zato postao šampion u Australiji! Prijović doneo prvu titulu Junajtedu! (VIDEO)

14:09

0

Trijumf je potvrdio golom u 30. minutu

20171009npPrijovic33 - Copyright MN Press

Vestern junajted novi je šampion Australije. U finalu je pobeđen Melburn siti, rezultatom 2:0, a kod oba gola učestvovao je srpski napadač Aleksandar Prijović. Jednom je učestvovao u akciji, a jednom i strelac.

Vestern je poveo u drugom minutu, autogolom Nunja Rajsa, i to je bio najbrži pogodak u istoriji finala šampionata Australije. Prijović je posle centaršuta bio u skoku između trojice igrača Melburn sitija, a lopta se odbila o jednog od njih i završila u golu.

Onda je Prijović i sam bio strelac u 30. minutu. Naš centarfor je fantastično reagovao i poslao loptu iza leđa golmana Melburna.

Tako je Vestern junajted osvojio trofej tek u četvrtoj godini postojanja. Klub je osnovan 2018, a debi u A-ligi imao je u sezoni 2019/20.

Prijović je u Australiju došao iz Al Itihada iz Džede, a postojala je i mogućnost da dođe u Crvenu zvezdu. Međutim, pregovori prošlog leta su propali. Sa australijskim klubom ima ugovor do 2024. godine.