Firenca dočekala osvetu Vlahoviću i Juventusu! Fiorentina srušila Damu za izlazak u Evropu!

21:04

0

„Viola“ u poslednjem meču sezone savladala "bjankonere"

profimedia-0693367211 - Copyright Profimedia

U 38. kolu Serije A, fudbaleri Fiorentine pobedili su Juventus rezultatom 2:0 i obezbedili naredne sezone takmičenje u Evropi.

U timu iz Firence među starterima je bio i Nikola Milenković, u ekipi gostiju Dušan Vlahović je počeo sa klupe, a šansu je dobio od 76. minuta.

Pobednik je nagovešten u finišu prvog poluvremena. Došlo je do velike gužve u kaznenom prostoru Juventusa, štoper gostiju Kjelini i napadač domaćih Pjontek su se sudarili glavama, lopta je "šetala" od igrača do igrača, na kraju, Dankan je udarcem iskosa zatresao mrežu za 1:0.

Pokušao je u nastavku meča Alegri da izbegne poraz, poslao je u završnih dvadesetak minuta na teren i Vlahovića, ali su umesto toga "bjankoneri" u samoj završnici primili još jedan gol, pošto je Gonzales u drugom minutu nadoknade realizovao najstrožu kaznu.

Empoli je iznenadio Atalantu u Bergamu (1:0) čime je domaći tim izubio trku sa Fiorentinom za mestom koje vodi na međunarodnu scenu.