Salah iskreirao, Robertson i Origi nokautirali Everton u Mersisajd derbiju! (VIDEO)

17:33

0

Čelsi bolji od Vest Hema sa 1:0

Tan2022-4-24_19711575_1 - Copyright Foto: Peter Byrne/PA via AP

Liverpul je uspeo nekako da slomi Everton u Mersisajd derbiju i da slavi sa 2:0 u okviru Premijer lige.

Redsi su tako stigli do 79 osvojenih bodova i kasne za Mančester Sitijem jedan bod. Strelci za ekipu Jirgena Klopa bili su Endrju Robertson u 62. i Divok Origi u 85. minutu utakmice.

Liverpul je prvi gol čekao sve do 62. minuta. Mohamed Salah je napravio dar-mar, izmešao duplim pasom celu odbranu Evertona, onda pronašao Robertsona koji je pogodio na drugoj stativi.

Kada je delovalo da će to biti jedini pogodak, pao je i drugi. Divok Origi je sačekao loptu na drugoj stativi, Dijaz je probao makazicama, a onda je Origi pogodio za konačnih 2:0.

Everton će se žaliti što mu u 53. minutu nije dosuđen penal.

U drugom gradskom derbiju Čelsi je igrao protiv Vest Hema i slavio je sa 1:0.

Sve se rešavalo u poslednjim minutima kada je Žoržinjo prvo promašio penal, potom Doson isključen u 86. minutu kada je Vest Hem ostao sa igračem manje, a to je kaznio Kristijan Pulišić u 90. minutu.