KRAJ: Goleade širom Evrope, Tadić asistirao i pogodio! (video)

0

Autor: J. T.

Pratite uz 24sedam najzanimljivija dešavanja na utakmicama Lige šampiona

Copyright Tanjug/Bo Amstrup / Scanpix via AP

Raspoloženi su bili fudbaleri u večernjim utakmicama prvog dana 3. kola Lige šampiona.

Na šest stadiona postignuto je čak 27 golova.

Posebno raduje partija Dušana Tadića, koji je upisao gol i asistenciju u pobedi Ajaksa u Danskoj.

U derbiju večeri Real je u uzbudljivoj utakmici savladao Inter, fantastični Diogo Žota je upisao het-trik za Liverpul u Bergamu, aktuelni evropski šampion Bajern je dugo strepeo u Salcburgu, ali onda stigao do šest golova, Siti je bio siguran protiv Olimpijakosa, a Porto protiv Olimpik Marseja.

REZULTATI I TABELE:

Grupa A

Lokomotiva Moskva – Atletiko Madrid 1:1 (1:1)

Salcburg – Bajern Minhen 2:6 (1:2)

TABELA: Bajern 9, Atletiko 4, Lokomotiva 2, Salcburg 1.

Grupa B

Šahtjor – Borusija Menhengladbah 0:6 (0:4)
Real Madrid – Inter 3:2 (2:1)

TABELA: Borusija 5, Šahtjor 4, Real 4, Inter 2.

Grupa C

Mančester siti – Olimpijakos 3:0 (1:0)
Porto – Olimpik Marsej 3:0 (2:0)

TABELA: Siti 9, Porto 6, Olimpijakos 3, Olimpik 0.

Grupa D

Midtjiland – Ajaks 1:2 (1:2)
Atalanta – Liverpul 0:5 (0:2)

TABELA: Liverpul 9, Atalanta 4, Ajaks 4, Midtjiland 0.

TOK UTAKMICA:

22.54 – KRAJ

92′ – “ŠESTICA” EVROPSKOG PRVAKA

To je Bajern Minhen – kad namiriše slabost rivala, ne staje. Luis Ernandez u 92. minutu postiže i šesti gol za Bavarce.

89′ – SITI 3:0

Kanselo “overava” pobedu Mančester sitija lepim udarcem sa kapice kaznenog prostora

88′ – “PETARDA” U SALCBURGU

Na kraju ubedljiva pobeda Bajerna. U 88. minutu Robert Levandovski glavom donosi 5:2 za Bavarce.

83′ – BAJERN PIŠE POBEDU

Bavarci s dva gola u finišu, ipak, stižu do pobede u Salcburgu. Prvo je Žerom Boateng pogodio u 79, a onda i Leroj Sane u 83. za 4:2.

83′ – OBRUKAO SE BENZEMA

Mogao je Francuz da reši pitanje pobednika svojim drugim golom, ali je očajno reagovao.

81′ – GABRIJEL ŽESUS

Brazilac se posle duže pauze vratio u tim Mančester sitija i ubrzo po ulasku sa klupe doneo 2:0 svom timu.

Mogao je Francuz da

80′ – REAL OPET VODI

Brazilska veza za 3:2 u korist Reala protiv Intera. Vinisijus je pobegao po levoj strani i pronašao usamljenog Rodriga u kaznenom, koji je bio precizan.

69′ – PORTO REŠAVA

Luis Dijaz donosi 3:0 Portu i rešava pitanje pobednika u duelu sa Olimpik Marsejom. Sjajno je petom asistirao Korona.

66′ – ŠOK ZA BAJERN

Salcburg u jeku napada Bajerna stiže do izjednačenja. Masaja Okugava, koji je minut ranije ušao u igru, donosi 2:2 domaćinu. Majstorski ga je proigrao Andre Ramaljo.

68′ – INTER IZJEDNAČIO

Ivan Perišić donosi izjednačenje Interu u Madridu!

64′ – PREČKA

Imao je Kingsli Koman dobru priliku da donese ubedljiviju prednost Bajernu, ali je prečka blokirala njegov šut.

63′ – AJAKSU PONIŠTEN GOL

Entoni solo-akcijom vraća dva gola prednosti Ajaksu protiv Midtjilanda, ali je VAR poništio pogodak.

Diogo Žota je jubilarni 10. fudbaler Liverpula koji je postigao het-trik u evro-kupovima. Portugalac je u svoje prve četiri utakmice za klub sa Enfilda dao šest golova.

62′ – STATIVA

Sjajan akcija Gomeza i Zapate, ali je stativa sprečila makar utešni gol Atalante

Trenutak pogotka Dušana Tadića:

Tanjug/Henning Bagger / Scanpix via AP

54′ – HET-TRIK ŽOTE

Diogo Žota igra fantastično u dresu Liverpula! Het-trik Portugalca u Bergamu za 5:0

49′ – OPET LIVERPUL

Drugi gol Liverpula za manje od pet minuta drugog poluvremena. Sadio Mane donosi 4:0 protiv Atalante.

47′ – LIVERPUL 3:0

Samo dva minuta po povratku sa odmora, Mohamed Salah je postigao i treći gol za Liverpul u Bergamu.

21.47 – PAUZA

Poluvreme na svim terenima. Šest utakmica – 14 golova u prvih 45 minuta!

44′ – BAJERN PREOKRENUO

Evropski šampion stiže do preokreta u Salcburgu pre odlaska na odmor. Tomas Miler je centrirao Kristensen nespretno glavom poslao loptu u mrežu svog gola.

35′ – VRAĆA SE INTER

Pitali smo se imaju li odogvor i brzo smo ga dobili. Lautaro Martinez posle odlične asistencije Barele petom vraća Inter u igru. Sada je 2:1 za Real.

33′ – DIOGO ŽOTA NE STAJE

Novi fudbaler Liverpula ne staje. Portugalac duplira prednost Liverpula.

33′ – REAL VODI 2:0

Madriđani stižu do 2:0 posle sjajnog skoka kapitena Serhija Ramosa na centaršut iz kornera. To je njegov jubilarni 100. gol za “kraljevski klub”. Može li Inter da odgovori?

Minutom ćutanja počeo je duel u Salcburgu, u čast žrtvama jučerašnjeg terorističkog napada u Beču.

Tanjug/AP Photo/Andreas Sćaad

27′ – PORTO KORISTI PENAL

Za razliku od Dimitrija Pajea, precizan sa bele tačke bio je Serhio Oliveira za 2:0 Porta protiv Olimpik Marseja.

25′ – REAL VODI U DERBIJU

Karim Benzema donosi prednost realu posle velike greške Hakimija, bivšeg igrača Reala, koji je pod pritiskom sa polovine terena loše vratio loptu ka Handanoviću. Sjajni Francuz presekao je to dodavanje, obišao golmana i poslao loptu u mrežu.

21′ – OPET PENAL ZA BAJERN

Ovaj put VAR nije poništio sudijsku odluku, a Robert Levandovski donosi izjednačenje Bajernu.

18′ – DANCI SE VRAĆAJU U IGRU

Odličan šut Andresa Drejera vraća Midtjiland u igru, sada je 2:1 za Ajaks.

16′ – ŽOTA ZA LIVERPUL

Majstorski je “bocnuo” loptu Diogo Žota preko golmana Atalante za svoj četvrti gol u četvrtoj uzastopnoj utakmici za Liverpul.

12′ – BAJERNU PONIŠTEN PENAL

Bavarci su u 12. minutu dobili penal u Salcburgu, ali je sudija poništio odluku posle gledanja snimka, tako da ostaje 1:0 za Salcburg.

13′ – SADA I GOL TADIĆA!

Dušan Tadić posle asistencije upisuje i gol. Iz indirekta sa pet metara pogodio je mrežu Midtjilanda.

12′ – VODI I SITI

Feran Tores za zasluženo vođstvo Mančester sitija protiv Olimpijakosa.

10′ – PAJE KAO RAGBISTA

Imao je Olimpik šansu da izjednači protiv Porta iz penala, ali je Dimitri Paje očajno šutirao, poput ragbiste za “pretvaranje”.

10′ – PREČKA U MADRIDU

Odlična šansa za Inter da povede, ali je Nikolo Barela pogodio prečku posle udarca glavom.

4′ – GOL I ZA PORTO

Rano vođstvo i za Porto. Domaćin od 4. minuta vodi protiv Olimpika pogotkom Muse Marege, kom nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu posle asistencije Korone.

4′ – BAJERN GUBI

Šok za Bavarce u Salcburgu. Domaćin vodi golom Mergima Beriše od 4. minuta. Lepo se snašao i šutirao u bliži Nojerov ugao posle prethodno blokiranog šuta saigraču.

1′ – TADIĆ ASISTIRAO

Zdrav je Dušan Tadić i vrlo raspoložen za igru. Samo 49 sekundi trebalo mu je za asistenciju Entoniju i vođstvo Ajaksa u Danskoj.