Gol golmana Modene u 90. minutu! Gađao iz svog šesnasterca i pogodio plasman u Seriju B (VIDEO)

10.04.2022

08:46

0

Rikardo Ganjo junak dana u Italiji

modena2 - Copyright Printscreen/YouTube

Golman Modene Rikardo Ganjo postao je junak dana u Italiji, jer je u veoma važnom meču Serije C postigao gol šutem sa ivice svog šesnasterca i to u 90. minutu igre za konačnih 2:1.

Ovim golom Modena se učvrstila na prvoj pozciji sa četiri boda više od najbližeg pratioca i sa velikim izgledima da se direktno plasira u Seriju B.

Na nesreću poraženog Imolezea i golmana Đan Marija Rosija ovaj poraz će ih sasvim sigurno gurnuti još dublje među davljenike koji će spas tražiti u baražu.

Do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još dva kola.

Podsećamo, na isti način je svojrevemeno reprezentativac BiH Asmir Begović pogodio mrežu Sautemptona kao golman Stouka, ali njegovo gospodsko držanje posle gola privuklo je još veću pažnju javnosti. Naime, Begović nije želeo da slavi gol iz poštovanja prema svom kolegi, koga su vetar i teren prevarili zajedno sa jakim udarcem Bosanca učinili tragičarom utakmice.