Ludnica u Subotici, golovi na poklon, preokret za preokretom! 7+ i slavlje domaćina u zaustavnom vremenu

09.04.2022

16:45

0

Spartak savladao Kolubaru sa 4:3, obe ekipe nastavljaju Superligu u plej-autu

20220313vmSpartak1 - Copyright MN Press

Fudbaleri Spartaka savladali su u Subotici Kolubaru rezultatom 4:3, a to znači da se ni jedan ni drugi tim nisu plasirali u plej-of Superlige.

Meč su pratili brojni rezultatski preokreti inicirani grubim greškama odbrane oba tima. Pobednika je odlučio Miloš Tošeski u 2. minutu nadoknade uz pomoć protivničkog golmana Stanivukovića koji nije najbolje intervenisao.

U 86. minutu napadač Subotičana Nikola Srećković je u svom kaznenom prostoru poklonio loptu Andriću koji je izjednačio na 3:3. Lazarevčani međutim nisu sačuvali remi.

Gosti su poveli u 35. minutu. Posle kornera sa leve strane lopta je preletela golmana Dubljanića, a Stefan Marjanović na drugoj stativi udarcem glavom pogodio mrežu - 0:1.

Preokret Subotičana usledio je u drugom poluvremenu. U 52. minutu Spartak je oduzeo loptu na polovini gostiju, Tufegdžič je asistirao Srećkoviću koji je ušao u kazneni prostor i udarcem iskosa sa leve strane izjednačio na 1:1.  U 65. minutu štoper Lazarevčana Andrija Radovanović je bio u  skoku, lopta ga je udarila u ruku, dosuđen je penal koji je u vođstvo pretvorio Nemanja Nikolić.

Isti igrač je u 72. minutu kaznio još jednu grešku rivala na svojoj polovini, Tufegdžić je proigrao Nikolića koji je povisio na 3:1. U 75. minutu Uroš Đuranović je natrčao je na "odbitak" Dubljanića koji je potom loptu, od stative, ubacio u mrežu - 3:2. Finiš je doneo još grešaka i još po jednu loptu u mreži oba tima.