Ter Štegen doneo Barsi tri boda, Lajpcig iznenadio Parižane, veliki preokret Gudelja i Sevilje sa desetoricom

21:59 >> 22:22

0

Veoma zanimljive utakmice u Ligi šampiona

Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Sohn

Barselona može da se zahvali golmanu Ter Štegenu što je osvojila tri boda na „Nou kampu“. Katalonci su morali dobro da se preznoje da bi savladali desetkovanog rivala iz Kijeva.

Na kraju – 2:1 (1:0).

Barsa je povela golom Mesija sa penala u petom minutu. Pedri i Grizman su potom imali zicere da dupliraju prednost, nisu ih iskoristili. Potom su gosti krenuli u napade, ali je zicere skidao maestralni nemački golman. Pre svih sreća nije bila na strani kapitena Cigankova koji je bio toliko blizu nekoliko puta. U 75. minutu je konačno uspeo da zatrese mrežu, ali ne i da šokira domaćina. Doduše, definitivno treba pohvaliti i mladog golmana Dinama Nešereta. Momak od 18 godina je imao čak 12 odbrana.

Kristijano Ronaldo se vratio u prvu postavu i to se odmah videlo u igri Juventusa. Doduše, nisu imali mnogo težak zadatak.

U Mađarskoj su ubedljivo savladali Ferencvaroš – 1:4 (0:1).

Morata je pogodio u sedmom minutu, a domaćin se držao dobro sve do 60. minuta. Tada je Ronaldo asistirao Morati az drugi gol, da bi u 73. užasnom reakcijom poklonio loptu Dibali za 0:3. Osam minuta kasnije je Dvali zatresao sopstvenu mrežu. Počasni pogodak Ferencvaroša postigao je Boli u 90. minutu.

Najzanimljivije je bilo u na „Ramon Sančez Pishuanu“ u duelu Sevilje i Krasnodara. Golovi, preokreti, crveni kartoni.

Posle 90 i kusur minuta je domaći tim slavio – 3:2 (1:2).

Krasnodar je za četiri minuta dao dva gola. Prvo je Sulejmanov pogodio u 17, da bi Berg sa penala u 21. uvećao vođstvo. Rakitić je u 42. minutu smanjio zaostatak, da bi u petom minutu nadoknade Navas dobio direktan crveni karton.

Izgledalo je da će izgubiti sa desetoricom, ali je Lopetegi napravio savršenu izmenu. Uveo je El Nesirija u 60. minutu. On je u 69. minutu doneo izjedančenje, a tri minuta kasnije novim golom doneo tri boda svom timu. Nemanja Gudelj je odigrao ceo meč, a gosti će imati za čim da žale.

Verovatno ni sam Tomas Tuhel ne zna kako je njegov tim poražen u Nemačkoj. Posebno posle prilika kakve su imali.

Lajpcig, sa druge strane, proslavlja veliki trijumf – 2:1 (1:1).

Francuska ekipa jeste stigla bez Nejmara, Ikardija, Mbapea, ali im je Di Marija u šesto minutu doneo vođstvo. U 16. je mogao verovatno da stavi i tačku na meč. Upamekano je skrivio penal, Di Marija preuzeo odgovornost i promašio! To je dalo motiv Lajpcigu. Nkunku je u 42. smanjio, a Forsbert u 56. bio siguran sa „bele tačke“.

Da posao bude dodatno otežan gostima postarao se Gaj koji je dobio drugi žuti karton u 69. minutu, da bi u nadoknadi i Kimpembe dobio drugi žuti od Marčinjaka, pa je PSŽ sa devetoricom završio meč.

Rutinske pobede u Engleskoj, odnosno Belgiji, su ostvarili Čelsi i Dortmund.