Makedonci zaustavljeni na korak od sna, Portugal je bio veliki zalogaj: Poljska siguran putnik (VIDEO)

20:43

0

Iznenađenje se večeras nije dogodilo

Tan2022-3-29_212516646_3 - Copyright Tanjug/AP

Reprezentacija Portugala savladala je sa 2:0 u finalu baraža kvalifikacija za Svetsko prvenstvo Severnu Makedoniju i time obezbedila put u Katar. Isto je uspela i selekcija Poljske, koja je za rivala imala Švedsku, a trijumfovali su takođe sa 2:0.

Portugalci su opravdali ulogu favorita u duelu sa najvećim iznenađenjem ove završnice.

Iako su rivali od samog starta igrali veoma čvrsto, nisu otišli na gostujući teren kako bi izgubili, već su od prvog minuta bili ravnopravan rival.

Ali, iskusni Portugalci su čekali i vrebali pravu priliku i sačekali je u 32. minutu i to nakon greške gostiju.

Bruno je iskoristio grešku odbrane i nakon duplog pasa sa Kristijanom Ronaldom, zatresao mrežu gostiju.

U nastavku meča, Bruno Fernandeš je bio naročito inspirisan. Nakon što je ovog puta Pepe oduzeo loptu Bardiju, krenula je kontra Porugala.

Žota je dobio loptu na levom krilu, te je uposlio Bruna, u kaznenom prostoru. Šut iz prve, bio je uspešan, 2:0.

Do kraja meča, Portugal je rutinski čuvao rezultat, te je nakon dva minuta nadoknade, slavlje moglo da krene.

Meč odluke večeras su igrali i Poljska i Švedska. Dok su jedni na svojoj strani imali Roberta Levandovskog, u drugom sastavu je nedostajao Zlatan Ibrahimović ili bar igrač koji može da ga zameni.

Tanjug/AP

Upravo je napadač Bajerna, doneo prednost svojoj ekipi, i to sa bele tačke, u 49. minutu.

Odbrani Poljaka je bilo i te kako lakše s obzirom da nije bilo opasnog gostujućeg napadača, pa su ubrzo stigli i do 2:0.

Igrao se 73. minut kada je Pjotr Zjelinski prevario gostujuću odbranu, te nagovestio da će Poljska putovati na šampionat sveta.

Do kraja meča, Poljaci su sačuvali svoju mrežu i čvrstom igrom obezbedili trijumf.

Zlatan Ibrahimović u igru je ušao tek u 80. minutu i za to malo vremena, nije uspeo da ugrozi gol rivala, te još jednu legendu nećemo gledati na šampionatu planete.

Pobednici ovih susreta obezbedili su plasman na Svetsko prvenstvo, koje će se u novembru igrati u Kataru.

Podsetimo, Makedonci su jedno iznenađenje već priredili, kada su u prethodnom susretu eliminisali Italiju i to pogotkom u nadoknadi vremena.