Ljudi, da li je ovo moguće: Pre 287 dana stalo mu srce na terenu, sada je postigao gol za Dansku! (VIDEO)

26.03.2022

21:28

0

Kristijanu Eriksenu bilo potrebno manje od dva minuta od kako je ušao na teren da postigne pogodak u meču sa Holandijom

eriksen - Copyright Profimedia

Danski fudbaler Kristijan Eriksen pre 287 dana srušio se na utakmici svoje reprezentacije i Finske na Evropskom prvenstvu, kada je bukvalno umro na nekoliko minuta.

Ali srećom lekari su brzo reagovali i ne samo da se oporavio, nego se vratio fudbalu i ponovo je obukao dres svoje reprezentacije!

Zaigrao je na meču protiv Holandije u prijateljskoj utakmici i samo dva minuta po ulasku u igru zatresao je njihovu mrežu, nateravši ceo stadion da mu zbog toga aplaudira.

Holandija je blistala protiv Danske u prvom poluvremenu kada su postigli tri gola, ali ulazak Eriksena na poluvremenu nagovestio je da će se Skandinavci vratiti u igru.

Tako je i bilo, jer je fudbaleru Brentforda trebalo manje od 120 sekundi da postigne novi gol u dresu reprezentacije Danske.

Inače, Holandija je pobedila sa 4:2, a strelci su bili Bergvin dva puta, Ake i Depaj, a za Dansku pored Eriksena strelac je bio Vestergard.