0

Autor: N. St.

Zanimljivi rezultati u Nemačkoj

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Da se igra samo u Ligi Evrope, Hofenhajm bi bio verovatno u vrhu. Za razliku od evropskog takmičenja, u Bundesligi nastavljaju da se muče.

Protivnik Crvene zvezde u grupnoj fazi je nastavio sa lošim igrama u domaćem šampionatu. Poslednji trijumf su ostvarili 27.septembra. Od tada ne znaju za pobedu.

Volfsburg je to iskoristio da slavi – 2:1 (2:0). Gosti će definitivno imati za čim da žale, pošto je Dabur u četvrtom minutu nadoknade promašio penal za bod.

„Vukovi“ su šesti sa 11 bodova, Hofenhajm ima sedam i na 13. mestu su.

U drugom meču dana je viđena goleada. Neverovatan meč odigrali su Bajer Leverkuzen i Borusija Menhengladbah – 4:3 (2:2).

U prvom poluvremenu je Borusija dva puta vodila preko Štindla (18. i 30. minut), Bajer je oba puta uspevao da se vrati zahvaljujući Alariju (27. i 41. minut). U 68. su konačno „farmaceuti“ poveli preko Bejlija, Baumgartlinger je u 82. uvećao vođstvo, a Lazaro u 94. minutu postavio konačan rezultat.

Leverkuzen je četvrti sa 15 bodova, Menhengladbah je sedmi sa 11 poena.