Partizan je u osmini finala! Rikardo je sve rešio, pa "zaradio" crveni! (VIDEO)

20:00

0

Popović savladan u finišu, što nije uticalo na plasman u drugu rundu

0MMM2656 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana prošli su u osminu finala, jer su i u revanšu na stadionu u Humskoj, savladali ekipu praške Sparte rezultatom (2:0). Golove je postigao Rikardo Gomeš u 7. i 24. mimutu.

Nisu "bebe", možda neće doći do finala kao njihovi slavni prethodnici 1966. godine, ali nose crno-beli dres, pošteno se bore za njega i idu u istoriju da su u dva meča bili bolji od slavne praške Sparte. Igrali su kako je i obećao njihov trener Stanojević - čvrsto, odgovorno, do kraja, a oni su se sami potrudili da oko 15.000 navijača uživa u golovima i velikoj pobedi.

Ni ovaj moderni Partizan nije u genetskom kodu izgubio onaj mali deo materijala koji mu stvara dramu od većine evropskih iskušenja. One 66. godine moralo je da se juri 4:1 iz Praga, sada je bio problem da se sačuva 2:0 iz prvih 45 minuta.

Za sve je kriv Rikardov trenutak slabosti, pa i čudan kriterijum bugarskog sudije, koji je pojedinim odlukama iritirao i tim Partizana i njegovu publiku. Čak i da se završnica razvila u totalno pogrešnom pravcu, krivci bi bili isklučivo crno-beli jer su tri puta izlazili sami pred golmana i nisu iskoristili da ubedljivo savladaju rivala, već su mu dozvolili gol pet minuta pre kraja.

Partizan zasluženo ide dalje, sa pobedom odlazi na derbi protiv Zvezde i bogatiji za 600.000 što donosi samo ovaj trijumf od UEFA.

Blog uživo:

Drugo poluvreme

93. minut - Gužva, koju sudija rešava žutim kartonom igraču Sparte i Jevtoviću

90. minut - Igra se još četiri minuta

89. minut - Terzić nije želeo da bude sebičan, ali je propustio priliku da overi pobedu

85. minut - Žuti karton i za Uroševića. Centaršut i gužva pred golom Popovića, i Hložek pored Saničanina smanjuje razliku

83. minut - Sudar Popovića i Vujačića, te bolna grimasa na licu mladog golmana, ali srećom, dobro je

77. minut - Menig je bio u prilici, ali je šut završio pored stative, nakon čega je napustio teren, kao i Jojić. Zamenili su ih Holender i Terzić

76. minut - Bez većih problema zbog igrača manje, tim trenera Stanojevića je odično brani

69. minut - Menig od gola do gola, neverovatna brzina i spretnost sa igračem na leđima, ali je u završnici podbacio. U nastavku, Sparta je opasno zapretila, ali je srećom po crno-bele, kasnio napadač na utrčavanju

65. minut - Rikardo ulazi u kazeni prostor, nakon pada, sudija je procenio da je to bilo simuliranje, pa je napadač crno-belih zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni! Stanojevićeva ekipa sada ostaje sa desetoricom. Ukoliko se crno-beli plasiraju u narednu rundu, Rikardo će propustiti prvi meč

60. minut - Iz igre izlaze Marković i Natho, menjaju ih Jović i Jevtović

59. minut - I evo kontre. Duga lopta ka Markoviću, šut sa krila, ali i odbrana Čeha

57. minut - Gosti ponovo vrebaju, ali je Popović na golu siguran. Sa druge strane, Partizan i dalje čeka svoje prilike iz kontra napada

51. minut - Crno-beli su uspostavili terensku inicijativu, pa se u napadu oprobao i Miletić, ali iznad gola

47. minut - Bolja igra Sparte. Tim trenera Vrbe je krenuo na sve ili ništa

Prvo poluvreme

45. minut - Crno-beli odlaze na pauzu pri prednosti od 2:0

43. minut - Gosti sve opasniji, ali tim Aleksandra Stanojevića kontroliše tok meča. Rikardo je ponovo bio u kontri, ali još jedan ofsajd

39. minut - Partizan čeka kontre i vreba iz pozadine

37. minut - Pretila je Sparta, ali od svega aut za crno-bele

35. minut - Fauliran je Rikardo, prvi žuti karton za goste

32. minut - Menig vuče kontru, u padu je asistirao Markoviću, ali u poslednjem trenutku interveniše odbrana

31. minut - Popović je želeo da odigra kao treći štoper, ali njegova greška je mogla da košta Partizan

27. minut - Gol, a ne ipak ofsajd. Vujačić je zapravo bio najbliži golmanu Sparte, iako je nakon njegove asistencije Urošević bio precizan

25. minut - Korner Jojića i udarac glavom Rikarda, 2:0. Opšte zadovoljstvo na stadionu, jasno je da se Partizan večeras za sve pita

22. minut - Kontra crno-belih, ali je Rikardov šut sada izblokiran

20. minut - Igrači Sparte su se konačno uključili, te se u nastavku igra malo življe, a stigli su i do kaznenog prostora crno-belih

15. minut - Prvi napad i šut za goste, ali lak posao za Popovića

11. minut - Nastavlja se ofanziva crno-belih. Doduše, greše i gosti, a jedan ispad defanzivca umalo nije Partizanu duplirao prednost

7. Minut - Partizan vodi - RIKADRO. Zdjelar je upisao još jednu asistenciju. Bilo je pitanje trenutka kada će crno-beli pogoditi, s obzirom na to da su napadali od samog starta

6. minut - Krenuo je Partizan sa svoje polovine, solo prodor Rikarda i snažan šut, ali pored stative

5. minut - Sve vreme se igra na polovini ekipe iz Praga. Marković i Jojić najopasniji. Žuti karton za Rikarda zbog prekršaja

2. minut - Jojić povlači napad Partizana, Menig šutira, ali izblokiran. Prva prilika za domaćina

1. minut - Gosti prvi napadaju, ka jugu. Ali od prve sekunde pritisak crno-belih

Za večerašnji susret, trener Partizana, Aleksandar Stanojević je izabrao najjači tim, a na  raspolaganju mu nisu bili Ljubomir Fejsa i Danilo Pantić.

Ovo je sastav Partizana:

Partizan: Popović - Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jojić, Zdjelar - Marković, Natho, Menig - Rikardo!

Sparta Prag: Holec – Hancko, Vejsner, Panjak, Vitik – Krejči, Saček, Haraslin, Pešek, Hložek, Čvančara

Stanojević o prvoj utakmici:

- Svaki pozitivan rezultat je odličan. Dajte mi 2:0 i odmah ću ga uzeti, 1:0 je dobar rezultat. Sve je otvoreno. Oni su osveženi, više će rizikovati, biće teška i neizvesna utakmica. Svaka utakmica je je drugačija. Imate plan, ali protivnik, teren, sitaucije vam određuju na koji način igrate. Oni su fizički dominanta ekipa, biće teška utakmica. Ne znam kako će ići, mi imamo plan. Možda će se otvroriti utakmica, bude šansi, brza su ekipa koja te dosta troši.