22:40

0

Liverpul drži korak za Sitijem, „tobdžije“ još sanjaju Ligu šampiona

Tan2022-2-10_2328310_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Liverpul je sačuvao oreol nepobedivosti na „Enfildu“. Lester je 15. uzastopni klub koji u Premijer ligi nije uspeo da odnese tri boda sa kultnog stadiona, a 11. koji je travu Liverpulove kuće napustio pognute glave – 2:0.

U odsustvu prvih zvezda tima Sadija Manea i Mohameda Salaha iz startne postave, heroj „redsa“ bio je Diogo Žota, koji je sa dva gola sačuvao Livepulu korak za liderom šampionata Mančester sitijem.

Ekipa Jirgena Klopa bila je dominantniji rival celim tokom meča i malo čudo je kako ranije nije overila trijumf, pošto je Žota u 34. minutu doneo početnu prednost domaćina.

Nizale su se u nastavku meča prilike pred golom „lisica“, čiji je junak mogao da bude maestralni Kasper Šmajhel, koji u 87. minutu, ipak, nije mogao da spreči portugalskog napadača da overi trijumf „crvenih“.

Važan trijumf u borbi za mesto u Ligi šampiona ostvario je i Arsenal, koji je na gostovanju savladao Vulverhempton 1:0.

Trenutak odluke odigrao se u 25. minutu, kada je Gabrijel zatresao mrežu domaćina, koji do boda nije uspeo da dođe ni sa igračem više, pošto su „tobdžije“ od 69. minuta ostali bez „pocrvenelog“ Martinelija.