Senegalci kompletirali stvar, sledi rasplet u Kupu afričkih nacija (VIDEO)

22:05

0

Poznati svi polufinalisti šampionata u Kamerunu, domaćin čeka Egipćane

Tan2022-1-30_22522374_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe

Poslednji četvrtfinalni meč Kupa afričkih nacija (AFCON) prošao je bez ikakvih iznenađenja.

Fudbaleri Senegala plasirali su se među četiri najbolje reprezentacije pobedom nad Ekvatorijalnom Gvinejom od 3:1 i u polufinalu će igrati sa najvećim iznenađenjem turnira Burkinom Faso. Drugi polufinalni par čine domaćin Kamerun i Egipat.

Baš kao u prvoj utakmici dana koju je svojim sjajnim potezima rešio fudbaler Liverpula Mohamed Salah i u drugom meču glavnu ulogu odigrao je igrač istog kluba.

Maestralni Sadio Mane je sa dve asistencije direktno iskrojio plasman svog tima među četiri najbolja tima u Africi.

Najpre je u 28. minutu idealno proigrao Diediua, a onda i u 79. minutu spojio Ismaila Sara sa golom za 3:1. U međuvremenu je strelac za Senegal bio i Kujate (68. minut), a jedini gol za Ekvatorijalnu Gvineju postigao je Bujla u 56. minutu.