Nišlije i Pazarci zaigrali u Turskoj: Rezultat su "prepisali"!

0

U narednim danima i novi protivnici

202010315ivCukaNpazar17 - Copyright MN Press

Svi srpski superligaši su za ove zimske pripreme izabrali Tursku, odnosno regiju Antalije. Neki timovi su već odigrali pripremne mečeve.

Tako je niški Radnički odigrao nerešeno protiv poljske ekipe Pjast Glivice rezultatom 1:1, u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u turskom Beleku. Poveo je poljski tim već u petom minutu preko Červinskog, a u nastavku je kontrolisao dešavanja na terenu.

U drugom poluvremenu situacija se potpuno promenila. Radnički je prezuzeo inicijativu, a do izjednačenja stigao je u 72. minutu. Lazar Arsić je sjajno izveo slobodan udarac sa 20 metara sa desne strane.

Sledeći meč na pripremama u Turskoj Radnički igraće se u sredu, kada će protivnik biti slovački tim Ružemberok.

Istim rezultatom je završen i okršaj Novog Pazara i Akademije Pandev iz Severne Makedonije. Strelac za Novi Pazar bio je Almir Aganspahić iz penala u petom minutu.

Sledeća utakmica, planirana je za četvrtak, protiv poljskog Gornika.