Real opet u "trileru" sa Elčeom! Izvukao bod kod kuće u nadoknadi, a povredio se i Benzema

17:14

0

Srpski napadač, Jović dobio šansu u drugom poluvremenu

Tan2022-1-23_17288627_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Pre tri dana, Real je eliminisao Elče iz Kupa kralja, posle preokreta i produžetaka, ali je danas bilo malo drugačije. U utakmici 22. kola prvenstva Španije bilo je 2:2 (0:1), mada je Elče na stadionu "Santijago Bernabeu" vodio i sa 2:0.

Meč nije išao u pozitivnom smeru za Real, ekipu koja je lider na tabeli i koja je bila apsolutni favorit. Helibelton Palasios je skrivio penal, oborivši protivnika, a odgovornost je preuzeo Karim Benzema. Ipak, Francuz je u 33. minutu šutirao preko gola. Samo devet minuta kasnije, usledila je kazna. Boje je glavom iz neposredne blizine ubacio u mrežu.

U 58. minutu, nova loša vest za Real. Zbog povrede je morao da izađe Benzema. Držao se za butni mišić i ostaje da se vidi da li je povreda ozbiljnija. Pred ekipom Karla Anćelotija su dueli sa Atletik Bilbaom (Kup kralja), Granadom i Viljarealom (Primera), a zatim i Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona. Videćemo, da li će francuski golgeter biti spreman.

Šansu je tada dobio Luka Jović, a u 76. minutu prednost je povećao Milja, na asistenciju Boje. Novi penal za Real je dosuđen u 82. minutu, posle igranja rukom. Siguran izvođač je tad bio Luka Modrić. Nekoliko minuta kasnije, mogao je da bude dosuđen novi penal za Real, ali to igranje ruke nije kažnjeno.

A onda, u drugom minutu nadoknade, Vinisijus Žunior je uputio odličan centaršut, a Eder Militao je glavom pogodio, za 2:2. Samim tim, Real nije dozvolio 15-plasiranom timu da dođe do senzacije.

To je bio i konačan ishod duela koji je mogao da se završi velikim iznenađenjem.