22:21

0

Veliki udarac za srpskog stratega; Gabon dva puta vodio, ali nije pobedio Maroko

profimedia-0654190650 - Copyright Profimedia

Komorska ostrva su nanela težak udarac Gani, pobedom od 3:2 eliminisali su je iz daljeg takmičenja. Selektor Gane Milovan Rajevac imaće mnogo muka zbog ovakvog izdanja na Kupu Afričkih nacija, četvrtog mesta u C grupi i eliminacije u grupnoj fazi.

El Fardu Ben je sjajnim udarcem sa 16 metara doneo Komorima prednost od 4. minuta. Kad je Andre Aju zbog udaranja rivala dobio crveni karton, selektor Gane Milovan Rajevac je bio vidno ljut. Kada je Ahmed Monji u 62. minutu povisio na 2:0 činilo se da Gani nema spasa. Ipak, bivši napadač Zvezde Ričmond Boaći golom u 64. minutu smanjio je na 2:1, da bi posle kornera Aleksander Điku izjednačio u 77. na 2:2.

Nije vredeo remi Gani, napali su i usledila je kazna u 86. minutu. Jusuf je srvirao loptu kao na tacni Monjiju za trijumf od 3:2.

Gelor Kanga i Gabon dva puta su vodili, ali nisu uspeli da pobede Maroko 2:2. Marokanci su prvi u grupi C i u osmini finala igraju protiv trećeplasiranog iz grupa A/B/F, dok Gabon igra protiv Burkine Faso. Komori će čekati rasplet u svim grupama jer četiri najboljhe trećeplasirane ekipe idu dalje.