22:29

0

Kraljevi osvojili Superkup Španije pobedivši Atletik Bilbao

Luka Modrić - Copyright Tanjug/AP

Po treći puta u novom formatu, uz pomalo neobičan sitem takmičenja, španski Superkup je stigao do svoje završnice. Daleka Saudijska Arabija, domaćin ovog mini turnira, imala je šta i da vidi za uloženi novac.

Real je bio bolji i zasluženo je odneo pobedu nad Atletik Bilbaom u finalu. Konačni rezultat - 2:0.

Bez obzira na činjenicu da Bilbao ima nekoliko igrača koji mogu da zadrže loptu u nogama, Real je od prvog minuta zagospodario sredinom terena i brzo preuzeo inicijativu koja je, baš kao i u ostalim utakmicama ove sezone, ostala nekako nedorečena u dobrom delu meča.

Ipak, prvi gol Realu doneo je Luka Modrić na asistenciju Rodriga, dok je Karim Benzema zapečatio pobedu pogotkom sa bele tačke u 52. minutu.

Militao je isključen u 87. minutu, a Garsija je promašio penal za goste dva minuta kasnije. Tako je ostalo 2:0.