22:21

0

Šampion ide ka odbrani trona

Tan2022-1-9_224536889_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera su savladali ekipu Lacija 2:1 u Milanu u 21. kola italijanske Serije A.

Domaći su dobro otvorili meč i uspeli su da postignu gol već u 19. minutu, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. Lautaro Martinez se sjajno ubacio, ali je bio u milimetarskom ofsajdu, te je nakon asistencije iz VAR sobe odluka promenjena.

Ipak, samo 15 minuta kasnije, Inter je stigao do vođstva. Aleksiz Sančez je poslao loptu ka štoperu, Alesandru Bastoniju, koji se namestio na levu nogu i sa dvadeset metara sjajno gađao i pogodio za 1:0.

Međutim, nije se predavao Lacio. Igrao se 35. minut kada je Danilo Kataldi postao loptu ka svom kapitenu, Ćiru Imobileu, koji je iskoristio nesmotrenost protivničkih štopera i rutinski zatresao mrežu.

''Nerazuri'' su do ponovnog vođstva došli u drugom poluvremenu i to ponovo preko odbrambenog igrača. Strelac prvog pogotka, Bastoni je ubacio loptu ka Milanu Škrinjaru u 67. minutu koji je odlično skočio i neodbranjivo šutirao glavom, pa tako doneo veoma bitnu pobedu svom timu.

U narendom kolu Inter će odmeriti snage sa Atalantom u Bergamu 16. januara, dok će Lacio gostovati ekipi Salernitane 15. januara.