Bajern porazom otvorio godinu: "Šareno šareni" tim šampiona izgubio posle mnogo vremena

07.01.2022

22:01

0

Odigrana utakmica 18. kola Bundeslige

Tan2022-1-7_22191678_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Andreas Schaad

Bajern je poslednji put izgubio u Bundesligi, ali i uopšte 19. novembra prošle godine i to od Augzburga. Tada je bilo 2:1, kao i večeras. Ovog puta, u utakmici 18. kola u Minhenu bilo je 2:1 za Borusiju Menhengladbah. Tako da je branilac titule loše počeo godinu.

Poveo je Bajern, pogotkom Roberta Levandovskog u 18. minutu, na asistenciju Tomasa Milera. Ipak, prilično brzo je usledio preokret. U 27. minutu, Florijan Nojhaus je izjednačio, da bi konačan rezultat postavio Štefan Lajner, samo četiri minuta kasnije.

Treba reći i da je Bajern imao velikih kadrovskih problema, pošto je nedostajao veliki broj fudbaleram, što zbog povreda, što zbog bolesti. Tako da su u protokolu bili i amateri. Na klupi je sedeo i 18-godišnji vezista Nemanja Motika.

Takođe, bundesligaške debije upisali su Lukas Kopado i Pol Vaner, koji je ušao u istoriju kao najmlađi igrač minhenskog tima u šampionatu,