Barselona sat vremena strepela protiv trećeligaša, Valensija u nadoknadi do osmine finala Kupa Kralja!

05.01.2022

22:21

0

Katalonci ponovo „trenirali živce“ navijačima i Ćaviju

profimedia-0650836119 - Copyright Profimedia

Linares Deportivo, član Treće lige Španije, nešto više od sat vremena mučio je slavnu Barselonu, vodio sa 1:0 imao i nekoliko prilika. Katalonci su se probudili na vreme, golovima Dembelea i Đutgle preokrenuli na 2:1 i plasirali su u osminu finala Kupa Kralja.

U 19. minutu posle idealnog centrašutu Frana Karnisera, u kaznenom prostoru gostiju sjajno je reagovao Ugo Dijaz i udarcem glavom smestio loptu u mrežu - 1:0.

Barsa je na pravi način uzvratila tek u 63. minutu. Solo akciju Usman Dembele je završio preciznim udarcem sa preko 20 metara i matirao nesigurnog golmana Brimaha Razaka - 1:1.

Šest minuta kasnije Feran Đutgla bio je u solo prodoru po levoj strani, potom je efektno pogodio suprotan ugao za Barsino rasterećenje i konačnih 2:1.

U 75. minutu Karasedo je pogodio prečku za domaćina, na drugoj strani, isto je učinio i Dembele tri minuta kasnije.